מיכאל הנדלזלץ - צרובה
מיכאל הנדלזלץ

המחזמר האופראי "גרטה והמרוץ לחלל" זכה בפרס הראשון בחג המחזמר בת ים שננעל אמש בהיכל התרבות בעיר. המחזמר, שנכתב על ידי ולריה זבילוצקי (סיפור קצר שעובד למחזה) ויונתן כנען (שירים ומוסיקה) ובוים על ידי שירית לי וייס זיכה את יוצריו בפרס בסך 50,000 שקלים.

"חג המחזמר בת ים", פרי יוזמתו ובניהולו האמנותי של אורי פסטר נערך זו השנה השנייה, ומטרתו ליזום ולהפיק מחזות זמר מקוריים ולספק במה ליוצרים צעירים להציג את עבודתם בליווי תזמורת סימפונית. המחזמר הזוכה בשנה שעברה "בילי שוורץ" אמור להיות מוצג השנה בתיאטרון העירוני חיפה. השנה התחרו על הפרס ארבעה מחזות זמר, ואת כולם ליוותה תזמורת סימפונט רעננה בניצוחה של קרין בן־יוסף.

מתוך "גרטה והמרוץ לחלל"

יושבת ראש ועדת השיפוט היתה הזמרת ריקי גל, ובחבר השופטים היו מוסיקאי התיאטרון אבי בנימין, הפזמונאי אבינועם קורן והעורך המוזיקלי של גלי צה"ל יורם רותם. בנימוקיהם כתבו השופטים כי: "יוצרי המחזמר 'גרטה והמרוץ לחלל' הפגינו אחידות סגנונית ראויה בכתיבת העלילה, המוזיקה, הבימוי ועיצוב הבמה. צוות המשתתפים הפגין וירטואוזיות משחקית וקולית". הסיפור הקצר שעל פיו נכתב המחזמר, בו מתאהבת נערה רוסיה צעירה בטייס החלל הראשון יורי גגרין, אך נאלצת להתחתן עם סתם גבר סובייטי ששמו כשם האסטרונאוט, זכה בפרס הראשון בתחרות הסיפור הקצר של עיתון "הארץ".

עוד נכללו בתחרות המחזמר "חבסה" מאת חנן גולדבלט ושמוליק נויפלד, על הווי אסירים בכלא, המחזמר התנ"כי "יריחו" מאת צפריר קולת וגיא וינגרטן המבוסס על סיפור המרגלים ורחב הזונה, ו"חלום קוסטה ריקה" מאת אדיבה גפן, דניאל אפרת ועידו (זיגו) אופק, על מזימות נדל"ן ואהבה בכל גיל. השופטים ציינו בהחלטתם כי "שלושת המחזות הנוספים הן יצירות אותנטיות מרגשות ומבדרות שיעשו את דרכן אל הבמות בבטחה". לבימוי וביצוע כל מחזות הזמר התגייסו ממיטב כוחות התיאטרון המוסיקלי בארץ.

כל מחזמר הוצג פעמיים באותו ערב, ובמשך ארבעה ימי חג המחזמר היה אולם היכל התרבות, ובו 575 מקומות, מלא. יצוין כי בהיכל התרבות בבת ים אין מקומות צפייה ראויים לנכים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ