הבמאי יוסי יזרעאלי יקבל את פרס הפרינג' "קיפוד הזהב" על מפעל חיים

בטקס, שיתקיים ב–1 בדצמבר, יוענק גם פרס מיוחד למגיש הרדיו והיוצר יובל מסקין

יאיר אשכנזי
יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יוסי יזרעאלי
יוסי יזרעאליצילום: גדי דגון
יאיר אשכנזי
יאיר אשכנזי

המחזאי, הבמאי והמשורר יוסי יזרעאלי יקבל את פרס הפרינג' "קיפוד הזהב" על מפעל חיים. בטקס, שיתקיים ב–1 בדצמבר בבית מזי"א בירושלים, יוענק גם פרס מיוחד למגיש הרדיו והיוצר יובל מסקין על תרומתו לפרינג' הישראלי.

יזרעאלי, בן 79, בוגר האקדמיה המלכותית לדרמה בלונדון (RADA), לימד במשך שנים רבות בחוג לאמנות התיאטרון באוניברסיטת תל אביב ובבית הספר לקולנוע ולטלוויזיה "סם שפיגל" בירושלים. הוא החל את דרכו כבמאי במחזמר "עוץ לי גוץ לי" מאת אברהם שלונסקי, שהועלה בתיאטרון הקאמרי ב–1966, ובהמשך ביים עשרות הצגות במרבית התיאטראות הרפרטואריים, בין השאר את "מדיאה" מאת אוריפידס ובהשתתפות חנה מרון בקאמרי ב–1971, "האשלייה" מאת פייר קורניי בחאן ב–2003 ו"נושים" מאת אוגוסט סטרינדברג בתיאטרון "זווית" ב–1966 ובתיאטרון "בימות" ב–1969. לצד זאת ניהל אמנותית את התיאטרון הלאומי הבימה ואת תיאטרון החאן בירושלים. ב–2018 הוא יעלה גרסה חדשה ל"נושים" בתיאטרון החאן, ובימים אלה מוצגת יצירתו "איוב" בתיאטרון האינקובטור בירושלים.

"יזרעאלי הוא איש תיאטרון טוטאלי — מורה, תיאורטיקן, במאי, מחזאי, משורר — עטור פרסים ומאות אנשי תיאטרון הם תלמידיו ומממשי תורתו", כתבו חברי ועדת הפרס על מפעל חיים, מנהלת אנסמבל "אספמיה" דליה שימקו, מנהלת תיאטרון תהל נועה שכטר והשחקן יונתן צ'רצ'י, "את העשור האחרון הוא הקדיש לתיאטרון הפרינג', שאותו הוא מפרה במחזות שהוא כותב, מביים ואף משחק בהם והפרינג' הוא כר לניסיונותיו התיאטרליים. משפט היסוד התיאטרוני שמלווה את מאות תלמידיו ואת אלה שהוא מורה דרכם, הוא: הווה אוטונומי דחוס. נוכחותו בפרינג' מאירה את הפרינג' באור יקרות".

יובל מסקין, בן 63, בנו של גדול שחקני ישראל אהרן מסקין, מגיש זה שנים רבות תוכניות תרבות ברדיו, תחילה ב"קול ישראל" וכעת ב"כאן". לצד זאת היה חבר הוועדה האמנותית של פסטיבל עכו, שימש יועץ אמנותי בפסטיבלים שונים ואף השתתף בהפקות שונות שחלקן הוצגו בתיאטרון "תמונע" בתל אביב ובהן המופע "יובל מסקין מדבר ומעשן" וההצגה "הגולם חי!" בבימוי מרט פרחומובסקי. "מסקין נושא על גבו את מסורת התיאטרון הישראלי", כתבו חברי ועדת הפרס, "זאת בהבנתו שתיאטרון הפרינג' הוא המסד של התיאטרון בכלל. כל פועלו התקשורתי, הביקורתי והיצירתי הוא לעידוד תיאטרון הפרינג'. נוכחותו בוועדות האמנותיות ובמפעלי פרינג' אחרים סייעה וחיזקה את היוצרים הצעירים בראשית דרכם".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

המכללה האקדמית הדסה בירושלים, ב-2020. לדברי פרופ' חנה הרצוג, "נשים הן הנפגעות העיקריות מהתקנונים"

במסלולים לחרדים במוסדות אקדמיים דורשים מנשים לבוש צנוע

"כמו במזון, הכליות מפקחות על מצב המים ומווסתות את ריכוזם של החומרים השונים בתוכם"

כמה זמן עובר מהרגע ששותים ועד שמשתינים?

נעל שנמצאה בחפירות. החוקרים משתמשים בשיטות ובכלי עבודה מעולם הארכיאולוגיה

נעלי ילדים וכלי אוכל נמצאו בבונקר של מפקד מרד גטו ורשה אנילביץ'

שר הביטחון בני גנץ וסגן הרמטכ"ל הרצי הלוי (במרכז), בסיור במרחב התפר בשומרון, באפריל. הכרחי כי מינוי הרמטכ"ל ישקף התאמה מרבית בין הדרך שיתווה לצבא ובין השקפת העולם של הדרג הפוליטי

אין סיבה להצטדק. מינוי הרמטכ"ל הוא הליך פוליטי מובהק, וזה הכרחי

בן עמי ומנכ"לית משרד התחבורה מיכל פרנק. באופן אבסורדי, ככל שחדר המזוודות האבודות יהיה עמוס יותר כך ייטב עם פרנק

לישראל אין פתרון. עכשיו זה בטיסות, מחר - חכו ותראו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ