ההצגה "מלך הכלבים" מובילה במספר המועמדויות לפרס התיאטרון

ההצגה, שכתבו עירד רובינשטיין ויואב שוטן־גושן, מועמדת לעשרה פרסים. "סוס אחד נכנס לבר" של הקאמרי מועמד לשבעה. הטקס יתקיים ב–25 במאי

מיה אשרי
מיה אשרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיה אשרי
מיה אשרי

"מלך הכלבים", הצגה שכתבו עירד רובינשטיין ויואב שוטן־גושן על פי סיפור של שלום אש, מובילה במספר המועמדויות בטקס פרסי התיאטרון שהוכרזו היום. ההפקה של תיאטרון בית ליסין מועמדת לעשרה פרסים, בהם המחזה המקורי של השנה, במאי/ת השנה (רובינשטיין), שחקן ראשי (תום חגי), שחקן משנה (יובל ינאי), השחקנית המבטיחה (שרי שמחוב) והשחקן המבטיח (עפרי ביטרמן). הטקס יתקיים ב–25 במאי ויחולקו בו פרסים ב–16 קטגוריות.

תום חגי ואגם רודברג ב"מלך הכלבים"צילום: רדי רובינשטיין

"סוס אחד נכנס לבר" של התיאטרון הקאמרי, על פי ספרו של דויד גרוסמן, מועמדת לשבעה פרסים, בהם המחזה המקורי של השנה, השחקן הראשי (דרור קרן), שחקנית המשנה (איה גרניט שבא) ובמאי\ת השנה (קרן). גם "בימינו לא יוצאים לדו קרב" של תיאטרון באר שבע מועמד בשבע קטגוריות, בהם השחקנית המבטיחה של השנה (זהר מידן), השחקן המבטיח של השנה (עלאא דקה) ובמאי\ת השנה (שיר גולדברג). מועמדות בולטות נוספות הן "נפוליון — חי או מת!" של תיאטרון החאן ו"סוליקא" של תיאטרון באר שבע — כל אחת בשש קטגוריות. "תמונות מחיי נישואין" של תיאטרון הקאמרי (בקופרודוקציה עם תיאטרון גשר, שאינו משתתף טקס), מועמדת לחמישה פרסים.

שלושה שחקנים מועמדים על שתי הפקות שונות באותה קטגוריה. אוסנת פישמן מועמדת פעמיים בקטגוריית השחקנית הראשית, על תפקידיה ב"עושה כרצונו" ו"Love Love Love", שתיהן של הבימה. ביטרמן, המועמד בקטגוריית השחקן המבטיח על "מלך הכלבים", מועמד באותה קטגוריה גם על "ההצגה חייבת להיגמר", גם היא של בית ליסין; ודקה מועמד באותה קטגוריה גם על "סוליקא" של תיאטרון באר שבע לצד "בימינו לא יוצאים לדו קרב".

אף שעימות בין מנהלי התיאטראות הרפרטואריים לוועדת הפרס, האמונה על התקנון, הוביל בשנה שעברה להוספת קטגוריות משחק ספציפיים לתחום מחזות הזמר, השנה קטגוריות אלה לא קיימות. המחזמר היחיד שנכלל בין המועמדים הוא "סוליקא". "חלום ליל קיץ" של תיאטרון החאן, שהיה מועמד לשש קטגוריות בשנה שעברה אך ברגע האחרון הוצא מהתחרות כיוון שתאריך עלייתו לבמה נדחה בשבוע מ–31 בדצמבר 2016 ל–7 בינואר 2017 בשל פציעת שחקן, התברג השנה לתחרות עם ארבע מועמדויות בלבד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ