חברת ההפקות של אייל גולן על המחאה בקאמרי: ניסיונות פופוליסטיים לעורר שיח

התגובה של חברת "ליאם" באה בעקבות הביקורת של שחקן ובמאי הקאמרי דרור קרן על הכוונה להעלות את המחזמר "זה אני"

מיה אשרי
מיה אשרי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אייל גולן  שר
אייל גולן בהופעה, ינואר השנהצילום: תומר אפלבאום
מיה אשרי
מיה אשרי

ב"ליאם", חברת ההפקות של אייל גולן, התייחסו למחאה שקמה בתיאטרון הקאמרי בנוגע לכוונה להעלות מחזמר המשלב את שיריו של הזמר. "אנו דוחים בשאט נפש את כל הניסיונות הפופוליסטים לנסות ולעורר שיח בנושא שלא קיים", מסרו. "לא יעלה על הדעת שגורמים, שלצערינו לא מכירים את הנושא, מביעים דעתם תוך שהם משתמשים בעובדות שקריות ולא נכונות". בחברת ההפקות הדגישו כי גולן הוא "זמר אהוב על רוב הציבור בישראל, ולראייה נבחר לזמר שנת ה–70 לפני כל זמר אחר במדינה".

התגובה מתייחסת, בין היתר, למייל ששלח שחקן ובמאי הקאמרי דרור קרן להנהלת התיאטרון ובו ביקר בחריפות את הכוונה להעלות בדצמבר את "זה אני", הפקה מאת מאור זגורי ובבימויו, המשלבת את שיריו של גולן. בין היתר כתב קרן כי "בשנה שבה גברים בעמדות מפתח, שניצלו נשים רק כי יכלו, מוקעים ומקבלים אות קלון, אצלנו מסתבר הם מקבלים מלוכה. הוד והדר. זה לא תיקון 'מזרחי' כפי שאמרה שרת התרבות, וזו לא 'פניה לקהלים חדשים', זאת קודם כל יריקה בפני הקורבנות של אייל גולן ובפרצוף של כל מי שחושב שזה פסול".

גם הנהלת התיאטרון הקפידה להגן על החלטתה להעלות את ההפקה, הן בתקשורת והן במיילים פנימיים. "אנחנו מקבלים מצד אחד תגובות תומכות ונלהבות רבות, ומצד שני תגובות קשות ומתקוממות (בנוגע להפקה)", כתבו המנכ"ל רן גואטה ויו"ר הוועד המנהל עפר שחל במייל שנשלח השבוע לכל העובדים. "אנחנו מאמינים שהמחזה שכתב זגורי עוצמתי, אותנטי ומרגש. זגורי מצליח לספר סיפור רגיש ונוגע ללב על בחורה חרדית צעירה שחלומה להיות זמרת מתנגש עם מציאות חייה.

"זגורי בחר שירים שהיו ההשראה שלו כנער, במקום בו גדל, שירים שביצע אייל גולן וכתבו עוזי חיטמן, אביהו מדינה, זאב נחמה ועוד יוצרים ישראלים רבים, ללוות את פסקול המחזמר. הקאמרי, כמוסד תרבותי מהחשובים והחזקים בישראל, תומך, מגן ומשמר את חופש הביטוי והיצירה לבקר, להעיר, לרגש בלי לשפוט ולפסול יצירה".

כתבות מומלצות

מפגינות התומכות בזכות להפיל מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון, היום

בארה"ב תומכים בחופש, עד שזה מגיע לגוף האישה

במחקר נמצא

מחקר: חוש הריח משחק תפקיד בבחירת חברים חדשים

תומכים בזכות להפיל ומתנגדיהם מחוץ לבית המשפט העליון בוושינגטון, היום

מה המשמעות של ביטול פסיקת "רו נגד וייד" ומדוע זה נעשה עכשיו?

ג'קי לוי

"הדביקו לי דימוי של ירושלמי. זרמתי עד שהבנתי שאנשים מאמינים בזה"

מפונים ממריופול לצד בדלנים פרו־רוסים בכפר בזימנה, בחודש שעבר. חלק מהפליטים נשלחו לסיביר

הם פונו מאזורי המלחמה לשטחי רוסיה. הבעיה: לא כולם רוצים להיות שם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ