מת השחקן ניסים זוהר בגיל 83

זוהר, יליד אלכסנדריה, שיחק לאורך הקריירה בתיאטרונים רפרטואריים מובילים כבית ליסין, הקאמרי וחיפה, העלה הצגות יחיד והופיע בסרטים רבים, בהם "חולה אהבה משיכון ג'" ו"שירת הסירנה"

איה חיות
איה חיות
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ניסים זוהר בהצגה "תרה" ב-2008
ניסים זוהר בהצגה "תרה" ב-2008צילום: גדי דגון
איה חיות
איה חיות

השחקן, הסופר והמחזאי ניסים זוהר מת הבוקר בגיל 83. לאורך קריירה שהחלה בשנות ה–60 שיחק בהצגות רבות, בכמעט כל התיאטרונים בישראל. בין היתר זכורות הופעותיו בהצגות "הדוד וניה" (תיאטרון חיפה), "פילומנה" ו"הזוג המוזר" (בבית ליסין), "יתוש בראש", "שלוש אחיות" ו"כולם היו בניי" (הקאמרי) ו"ההוכחה" (תיאטרון באר שבע).

זוהר נולד בשנת 1937 באלכסנדריה שבמצרים בשם נאסים גוהר. בגיל 13 עלה לישראל עם אמו לאחר שאביו ושני אחיו מתו. לאחר שהייה במעברה עבר לקיבוץ עין המפרץ שם עברת את שמו. עם שחרורו מהצבא החל ללמוד משחק ב"בימת הקיבוץ" השייכת לסמינר הקיבוצים. מאוחר יותר למד משחק בארצות הברית אצל לי סטרסברג.

לצד קריירת התיאטרון שלו שכללה הופעה על במות התיאטרונים הרפרטואריים, הצגות יחיד וכתיבה של מחזות, הופיע זוהר גם על המסך הגדול. בין הסרטים בהם שיחק נמנים "חולה אהבה משיכון ג'", "שירת הסירנה", "איש החשמל", "סימה וקנין מכשפה" וכן הסרט Circle of Iron שכתבו ברוס לי וג'יימס קובורון.

זוהר גם הוציא מספר ספרים. לפני כ–15 שנה פרסם ספר מתכונים שלמד מסבתו במצריים בשם "במיה, מולוכייה ובדינגאן" הספר גם כלל סיפורים על ילדותו. ספרו האוטוביוגרפי "המולוכייה של אמא" גם עובד להצגת יחיד.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ