התפשטות הקורונה: "הבימה" ייסגר, "נטפליקס" הפסיקה צילומים בישראל

התיאטרון הלאומי יסגור את שעריו עד אפריל בהתאם להנחיות מניעת התפשטות הנגיף, האוסרות התקהלות של מעל ל-100 אנשים ■ ההפקה הישראלית-אמריקאית שיצרו ליאור רז ואבי יששכרוף בשיתוף עם עיריית ת"א הופסקה חודש לפני המתוכנן. טרם נודע אם תחודש

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תיאטרון הבימה
תיאטרון הבימהצילום: מוטי מילרוד
הארץ

הנהלת "הבימה" הודיעה הבוקר (חמישי) שהתיאטרון ייסגר עד חודש אפריל בשל הגבלות מניעת הקורונה החדשות שפורסמו אתמול. במסגרת ההגבלות החדשות נאסרה התקהלות של מעל 100 בני אדם, מה שמהווה מכה קשה למוסדות התרבות המקומיים. התיאטרון הלאומי מצטרף לתיאטרון "הקאמרי" ותיאטרון חיפה, שהודיעו אתמול על ביטול כל ההצגות בימים הקרובים. פסטיבל חיפה הבינלאומי להצגות ילדים יידחה לאוגוסט.

מנהל "הבימה" נעם סמל, יחד עם נאמני בית המשפט המחוזי האחראיים על המוסד, פרסמו הבוקר את הדברים, והודיעו כי כל שחקני ועובדי התיאטרון יזכו לגיבוי כלכלי מהמוסד לביטוח לאומי.

עוד דווח הבוקר כי בשל התפשטות הנגיף בישראל, נעצרה הפקת הסדרה האמריקאית-ישראלית של "נטפליקס" שיצרו ליאור רז ואבי יששכרוף והצטלמה בחודשים האחרונים בארץ.

אנשי הצוות של נטפליקס בצילומי "פגע וברח" בשוק היווני ביפו, החודש צילום: מוטי מילרוד

צילומי הסדרה בישראל, בהם השתתפו מאות אנשי צוות, רבים מהם אמריקאים, היו אמורים להתקיים אל תוך חודש אפריל והתפרשו על אזורים רבים בתל אביב, תוך שיתוף פעולה רחב היקף עם העירייה.

מדובר בהפקה היקרה ביותר שצולמה בישראל על ידי גוף שידור בינלאומי בשנים האחרונות, וביטולה הוא בשורה קשה ליוצרים, שכן טרם נודע אם "נטפליקס" תאפשר את חזרת צוות הצילומים בהמשך. את החוזה מול יששכרוף ורז חתמה "נטפליקס" בעקבות ההצלחה הבינלאומית לה זכתה "פאודה" שהופקה עבור "יס" ושודרה ב"נטפליקס" למאות מדינות בה פועל שירות הסטרימינג.

בניסיון להתמודד עם המשבר בעולם התרבות, הודיעה אתמול השרה מירי רגב כי אירועי תרבות גדולים לא יבוטלו אלא "יידחו". שרת התרבות הודיעה כי טקס המשואות הממלכתי ייערך השנה לראשונה ללא קהל.

בנוסף, נוכח ההגבלות, החליטה השרה על העברת אירועי תרבות נוספים מהמרחב הציבורי למרחב הדיגיטלי, במטרה להבטיח את פרנסתם של האמנים והיוצרים בתעשייה. עוד נמסר כי גופי תרבות הנתמכים מתקציב המשרד, ימשיכו לקבל הזרמה תקציבית כבימי שיגרה.

ביטולי ההצגות בעקבות התפשטות הנגיף מצטרפות לשורה של ביטולי אירועים שונים בתחום התרבות בשבועות האחרונים. שתי ההופעות של להקת האלטרנטיב "ביג ת'יף" שהיו צפויות להתקיים השבוע במועדון הבארבי שבתל אביב נדחו ליולי. גם ההופעות של להקת Balthazar שצפויה להופיע בבארבי בשבוע הבא וכן Tank and The Bangas ו–Shortparis שצפויים להופיע במועדון באפריל, יידחו ככל הנראה. כך גם הופעותיו בחודש מאי של מוריסי, שכבר ביטל הופעה בפריז שהיתה אמורה להתקיים היום. הופעתו של המוזיקאי הבריטי בביתן 1 באקספו תל אביב צפויה לכלול יותר מ–2,000 איש.

ברחבי העולם גבה השבוע גל הביטולים את פסטיבלי המוזיקה SXSW באוסטין טקסט ואת פסטיבל אולטרה מיוזיק במיאמי. שלשום פורסם כי גם פסטיבל המוזיקה קואצ'לה, אשר מתקיים מדי שנה באפריל בקליפורניה, יידחה לאוקטובר. כמו כן, פסטיבל Dark Mofo המתקיים ביוני בטזמניה, אוסטרליה, בוטל, וכן הופעות בעולם של מדונה, פרל ג'אם, סנטנה ורבים אחרים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ