יוצרים בפסטיבל עכו: לא נשתתף אם הצגה על הכיבוש שנפסלה לא תוחזר

שש מתוך שמונה קבוצות היוצרים המתחרות בפסטיבל הודיעו לראש העיר עכו כי פסילת המופע של עינת ויצמן היא הפרה של התקנון שפוגעת בחופש היצירה. הנהלת הפסטיבל: האירוע יתקיים כך או אחרת

יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יאיר אשכנזי

שש מתוך שמונה קבוצות היוצרים שאמורות להתחרות בפסטיבל עכו הקרוב לתיאטרון אחר הודיעו הבוקר (שלישי) לראש העיר עכו שמעון לנקרי ולהנהלת הפסטיבל שלא ייקחו בו חלק אם יצירה שנפסלה לא תוחזר לרפרטואר. המופע "אסירי הכיבוש" בבימויה של עינת ויצמן נפסל פעמיים בוועדת ההיגוי של הפסטיבל. 

"אסירי הכיבוש", המבוססת על מכתבים וסיפורים של אסירים פלסטינים, נדונה בוועדת ההיגוי בראשות לנקרי בסוף אפריל. הוועדה אינה נוהגת להתערב בתוכני הפסטיבל, ובאופן חריג ערכה הצבעה שבה פסלה את ההצגה, בין השאר בטענה שוויצמן כבר השתתפה באירוע בשנה שעברה, ועל כן היא "אמן חוזר". לבקשת יוצרי התחרות והוועדה האמנותית, נערך בשבוע שעבר דיון נוסף בוועדת ההיגוי בנוגע להצגה, ובו נטען שהפסטיבל אינו מגוון דיו וכן שהמצב בעיר רגיש, כך שהפסטיבל נדרש לתת מענה לתושבי עכו. לאחר הדיון הודיעו חברי הוועדה שניהלו את הפסטיבל בעבר, פרופ' שמעון לוי והבמאית דניאלה מיכאלי, על התפטרותם בשל ההחלטה התקדימית שהתקבלה בוועדה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ