הערב נפתח פסטיבל עכו. בתפריט: עולם תזזיתי ללא סולידריות

11 הצגות יעלו בבכורה במסגרת התחרות בפסטיבל, המתפרש על פני ימי חול המועד ויתקיים באולמות שונים בעיר העתיקה של עכו ובמגוון אתרים מחוצה לה

תמר רותם-צרובה
תמר רותם
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
תמר רותם-צרובה
תמר רותם

פסטיבל עכו לתיאטרון אחר ה-35 ייפתח הערב (שבת). 11 הצגות יעלו בבכורה במסגרת התחרות בפסטיבל, המתפרש על פני ימי חול המועד (11-14.10.14), ויתקיים באולמות שונים בעיר העתיקה של עכו וגם במגוון אתרים מחוצה לה.

הפסטיבל, בניהולו האמנותי של גיל אלון, מוקדש ברובו לניכור האורבני ולהשפעותיו על בני דור המסכים. בהצגות מתגלה עולם תזזיתי ללא סולידריות ואחווה אנושית וחסר תקווה.

"אמסטרדם בלוג". יחסים בצ'ט-רולטצילום: יוהן שגב ויעל הול

הצגות התחרות הן: "גן העדן האבוד", הצגת פרפורמנס בהשראת "פרומתאוס הכבול". הצגה זו, בבימוי וניהול אמנותי של לילך דקל אבנרי, מתנהלת כמסע בין תחנות שונות שבהן יציגו עשרה אמנים ובהם ג'ייסון דנינו הולט, דגנית אלייקים, עדיה גודלבסקי, עדילי ליברמן ואחרים. "דרקון הזהב", מאת רולנד שימלפפניג ובבימוי דפנה זילברג, מתארת את המציאות המנוכרת בעידן הגלובלי במסעדה שבה עובדים מהגרי עבודה; "מקלט #02", מאת אילאיל לב כנען ובבימויה, מספרת על ילדים בסיכון; נושא דומה עולה ב"אופל־יה" מאת עמית זרקא, המתארת את מסעם של ילדים דרי רחוב מבתים חרדיים.

"פנינה לב נייר" מאת ז'קלין פערל וחנה ואזנה גרינולד ובבימויה של ואזנה מספרת על מפלט שמוצאת אשה־ילדה ביצירת בובות; "סלים סלים" מאת סתיו פלטי נגב ובבימויה, עוסקת באסיר פלסטיני המשוחרר מהכלא הישראלי ואין לו אפשרות לחזור לעזה; "הבית זה מה שמפריד" מאת נועה כורם ובבימוי אפרת שטינלאוף הוא תיאור מצמרר על דחיקתם של המוגבלים בחברה; "אמסטרדם בלוג" מאת ובימוי של ראובן קלינסקי מספרת על היחסים בצ'ט רולט; "מנותקים" מאת ג'יאנינה קרבונריו בעיבוד ובימוי של רועי מליח רשף עוסקת בחיפוש אחר משמעות וקשר אנושי; "למונה ליזה יש שפם" מאת יעל סלור ויערה רשף נהור עוסקת בהתייסרותה של נערה סביב נטייתה המינית; "אני רוצה לרקוד, קייט", מאת ארי טפרברג יוצרת מציאות שבה יש יחסי כוחות מעוותים בין כמה נשים הסגורות בבית. תוצאות התחרות יוכרזו ביום שלישי לפני חצות.

בימי הפסטיבל, מלבד הצגות התחרות, יתקיימו אירועי חוצות, וכן הצגות שזו להן הבכורה בארץ לאחר סיבוב הופעות בחו"ל ("הקול של אנה פרנק" למשל).

לראשונה, האירועים הללו יתחרו על התואר אהוב הקהל בהצבעת אס-אם-אס. יום העיון השנתי במסגרת פסטיבל עכו יתקיים במכללת הגליל המערבי ויעסוק בנשים בפרינג', בתיאטרון ובמחול.

"פנינה לב נייר". מפלט ביצירת בובותצילום: יוהן שגב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ