אייל גולן יופיע בערב הפתיחה של פסטיבל עכו

אמני מופע הפתיחה נבחרים על ידי עיריית עכו. הזמר נחשב מקורב לשרת התרבות, שתמכה בקיום הפסטיבל למרות התפטרות הנהלתו האמנותית

יאיר אשכנזי
יאיר אשכנזי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אייל גולן
אייל גולן בהופעהצילום: אלוני מור
יאיר אשכנזי
יאיר אשכנזי

הזמר אייל גולן יופיע ב–7 באוקטובר במופע הפתיחה של פסטיבל עכו הבינלאומי ה–38 לתיאטרון אחר. אמני מופע הפתיחה, הנערך מדי שנה במתחם בית הספר לקציני ים בעכו, נבחרים על ידי עיריית עכו ואינם בסמכות ההנהלה האמנותית של הפסטיבל. שרת התרבות והספורט מירי רגב, שלא נכחה בפתיחת פסטיבל עכו בשנתיים האחרונות, תשהה ככל הנראה בחו"ל בעת האירוע, ונציגים בכירים ממשרדה ינכחו בו — כפי שאירע בעבר.

הפסטיבל הקרוב, בניהולו האמנותי של מוני יוסף, יציע רפרטואר חלופי לזה שגיבשה ההנהלה האמנותית הקודמת, בראשותו של המנהל האמנותי אבי גיבסון בר־אל. לאור פסילת ההצגה "אסירי הכיבוש" של עינת ויצמן בוועדת ההיגוי, פרישת תשע קבוצות היוצרים שנבחרו וכן התפטרות ההנהלה האמנותית, פורסם קול קורא חדש לאמנים ונבחרה הנהלה אמנותית חדשה.

גולן נחשב מקורב מאוד לרגב, אשר גיבתה את החלטת ראש עיריית עכו שמעון לנקרי לפסול את "אסירי הכיבוש" ועודדה את קיום הפסטיבל למרות הסערה. בין השאר הופיע גולן פעמיים באירועי "כתר המזרח" שאירגן משרד התרבות לקידום המוזיקה הים תיכונית על שפת הכנרת. אל מופע "כתר המזרח 2", שנערך לפני שבועיים בחוף צאלון, הוא הגיע במסוק היישר מאירועי התימניאדה באילת. "אני מעריכה מאוד את המחווה שעשית", אמרה לו רגב מעל הבמה, "אין 'כתר המזרח' בלעדיך, אתה יודע, התחלנו את זה יחד". באירוע "כתר המזרח" הראשון שנערך בטבריה בפסח אשתקד השֹתכר גולן, כפי שחשף תחקיר "גלריה", 99,450 שקלים בתמורה לביצוע שני שירים שנמשכו כשבע דקות בלבד. בעבר הופיעו בפתיחת פסטיבל עכו אמנים דוגמת רמי קליינשטיין וקרן פלס, ופרויקט "המשקפיים של נויפלד" — שאירח את שמעון בוסקילה, מירי מסיקה ואחרים.

פסטיבל עכו הקרוב, שיימשך עד 10 באוקטובר, הורכב בצל הסולידריות שהשיתו ארגוני היוצרים על חבריהם והדרישה לא להשתתף בו. השנה לא תיערך תחרות בין הצגות המקור ולא יועלו יצירות בשפה הערבית או יצירות של יוצרים פלסטינים. בין השאר יכלול הפסטיבל הצגה לנשים בלבד בשם "עד אשר נמצא מקום" שביימה עינת קירשנר־גולדברג ומופע מחול בהשתתפות רקדניות מרותקות לכסאות גלגלים בשם "Thisablilty" שיצרה ניקול מאהלר. לצדן יציגו בו שתי קבוצות תיאטרון מההתנחלויות: תיאטרון "מטרה" מאריאל שיעלה את "WoMan" מאת לאון אגולנסקי ובבימוי אלכסנדר קפלן, וקבוצת תיאטרון מתקוע שתעלה את "עיר המזל" מאת אסף פרידמן ובבימוי עמיחי עזר, על פי ספרו של אלי ויזל.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ