MAD MAD WOW: כשטירוף פוגש אקרובטיקה

דמויות עם שלוש רגליים, ראש מוגש על צלחת וטיפוסים ביזארים שמגיחים מהאפלה - מופע האקרובטיקה בבימויו של חנוך רוזן מגדיר מחדש את גבולות השיגעון, ועושה זאת בעזרת שפת גוף בלבד

דורה אריאל, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
דורה אריאל, עכבר העיר

"ליידיז אנד גֶ'נְטְלי-מָן", חוזר ואומר האיש השמנמן ונמוך הקומה שעל הבמה. כמו הגברים העדינים אליהם פונה משחק המילים הזה, כך חוזר קולו הענוג של האיש, שמזמין את הקהל להצטרף אליו למסע. עם מזוודה בידו האחת ופרח באורך שני מטרים בידו השנייה, הוא כאילו מחפש דרכו חזרה אל עולם אגדות שמצוי בארץ נידחת ממנה הגיע. במבט ראשון המופע "Mad Mad Wow" מסתמן כבידור פשוט, אך כבר ברגעים הראשונים, כשצל מסכות נופל על וילונות הבמה האדומים - פנים מחייכות לצד פנים עצובות - הדבר מרמז על בואה של חוויה אמביוולנטית, שאינה רק חיזור בידורי קליל. "הטירוף מצוי בכולנו, אך לא כולנו חושפים אותו או מבחינים בו", אומר חנוך רוזן, במאי המופע. אל תתנו לטירוף להטעות אתכם, מכיוון שלמרות, ואולי בגלל השיגעון והמוזרות המצויים בדמויות, יש שם מקום גם לרומנטיקה ולאהבה. » MAD MAD WOW - לכל הפרטים בצידי האולם אורות מהבהבים כמו צריח סודי. מוזיקת הרקע הנעימה מזמינה את הקהל להירגע ובו זמנית מהתלת בו. הבמה היא כרך עם מסבאות ומרפסות שאין לדעת איזו דמות בדיונית תצוץ לפתע מתוכן. הוילונות נפרשים לצדדים ונפתח עולם ההתרחשות, שכאילו היה על הבמה כל הזמן. מכוניות כבר נוסעות אל יעדן, ובחלונות הבתים מנורה דולקת מסמנת אור בין ערביים. הדמויות על הבמה ממהרות אל יעד לא נודע - חזיון שנראה מוכר לכל עין בת זמננו.לא רק חיזור בידורי קליל. "WOW" (צילום: אלה אוזן)לפתע מתחיל שינוי שמפשיט את הרקדנים מהמירוץ האורבני ובבת אחת חושף את סודותיהם - למי מהם שלוש רגליים, וראשו של מי מוגש על הצלחת, מי מגיח מתוך האפלה, מי זה שמסתתר תחת הכובע ומי צוחק בקול רם? אט אט נחשף בפני הקהל סיפורן של כל הדמויות הצבעוניות, המוזרות, המצחיקות והאמיצות שיגיחו לבמה ויעלמו ממנה. כמו בסיפוריהם של "האחים גרים", בכל חלק במופע מסופר סיפור קסום אחר, והסיפורים הללו מלווים באקרובטיקה מרשימה. תפגשו זוג קומיקאים אילמים שנקלעים למצבים מביכים שיגרמו לכל ציניקן להעלות חיוך על פניו. בעיר הזאת, בחדרי חדרים, מסתתרים גם נערים ונערות שלעיתים מתקוטטים בבר ולעיתים מחזרים אחר בחור או בחורה. לאורך המופע וידאו ארט שמרצד על המסך יחד עם הרקדנים. דמות אחת חוזרת בודדה אל הבמה ומקשרת בין הסיפורים השונים של הדמויות - פנטומימאי, להטוטן בודד, שרץ ומחפש את אור הזרקורים ולבסוף מוצא עצמו רק לאור פנס בודד המאיר את פניו העצובות.

קיבוץ גלויות אמנותי. "WOW" (צילום: אלה אוזן)רוב האמנים במופע נבחרים במסגרת נסיעותיהם של חנוך רוזן ואנשי ההפקה לקרקסים ומופעים ברחבי העולם. כך נבנה לו צוות אקלקטי של אמנים שונים. "זה מופע שעשוי ממגוון אלמנטים", אומר רוזן, והוא אכן עשיר בפרטים, בעל פנים מרובות, לא אחיד ורב-גוני. חלק מהאמנים אפילו לא דוברים אותה שפה, אך מתקשרים, לדבריהם, באמצעות שפת גוף, אותה שפה בה הם מדברים גם על הבמה. זה כנראה לא קל להעלות מופע כה פיזי שישה ימים בשבוע, אך כפי שהודתה אחת האמניות, "כשאני עולה על הבמה, גם אם עייפה או לא בדיוק במצב רוח הנכון, הכל נשכח ברגע ואני פשוט כל כך נהנית".» MAD MAD WOW - בכל ערב פרט לימי ראשון, תיאטרון ישרוטל אילת. המופע פתוח לקהל הרחב ולא רק לאורחי המלון. בימוי: חנוך רוזן.