אלי ומריאנו בהופעה: הכי רחוק מ"ארץ נהדרת"

למרות כמה מערכונים מוצלחים, רוב מופע הבידור של אלי ומריאנו נראה כמו חזרות לדבר האמיתי. זיו יצחקי רצה לצחוק ולא מצא ממה

זיו יצחקי, עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי ומריאנו על סט צילומים לערכות מגן ברמת השרון
זיו יצחקי, עכבר העיר

אלי פיניש ומריאנו אידלמן כבר עומדים על הבמה, כשלתוך האולם ממשיכים להיכנס אנשים ברבע שעה איחור. הם יודעים מראש שאף פעם ההצגות האלה לא מתחילות בזמן, ומלהגים דיאלוג שבו הם כביכול צמד שיושב בקהל ומרכל על אלי ומריאנו. מערכון מהסוג הזה אמור לסמן לקהל כמה שהם קלילים, נטולי אגו ויומרות, על אף שכבר קרוב לעשור הם נטועים היטב בקונצנזוס - בתכנית הבידור המרכזית של מדינת ישראל. פיניש צוחק על אידלמן שהשמין לדבריו, מריאנו לא נשאר חייב ועוקץ על תאוות הבצע של פיניש. הקהל שעדיין מחפש את הכסאות שלו בחצי חושך, מבסוט. אף אחד לא עוצר את עצמו לשאול למה הדיאלוג הזה חייב להתנהל במבטא מזרחי כבד. אף אחד גם לא שם לב שהמערכון הזה לא ממש מתכתב עם הדימוי הציבורי של השניים. 

אלי ומריאנו 2 - לשעות המופע ולכל הפרטים

יש פה מישהו מצור יגאל? כשהחושך משתרר על האולם פורצים אלי ומריאנו לבמה כשני ראפרים אתיופים. מה שעלול היה להפוך למפגן של טעם רע, בעיקר בעיתוי הנוכחי, מתגלה כמערכון שנון שמצליח להעליב את הגזענים ואת האתיופים באותה מידה. גם הזמר המזרחי והלהיט "אלירן אני סקרן" מצליח להצחיק ולהשתעשע עם כל הקלישאות של הזמר המזרחי. וזהו. כנראה רק עד פה הושלמה העבודה על המופע החדש, כי מכאן והלאה התחושה היא שנפרדת בקופה מיותר מ-100 שקלים בשביל לצפות בצמד עורך את אחת החזרות הראשונות שלו. הם פונים אל הקהל ומבקשים שמי שגר במקום מוזר שיספר בבקשה. התשובות נעות בין "צור יגאל" ל"בת חפר". אכן מקומות אקזוטיים וקסומים. לא ברור בכלל מה המטרה של התרגיל הזה, מלבד חנופה לקהל.

אם הרעיון היה ליצור את האווירה המשוחררת ורווית האדרנלין של ערב סטנדאפ, הוא מתרסק במקום. השניים לא מצליחים לקחת שום דבר מהחומר שזורק להם הקהל, ולהפוך אותו למשהו מצחיק או אחר. אלא אם כן אתם מחשיבים הערות על עייפות הזוגיות לאחר יותר מ-10 שנים ביחד. הדקות הארוכות האלה חושפות את העובדה הפשוטה ששניהם לא יודעים לאלתר. היא נעשית עוד יותר בולטת כשבסוף הערב מעלים על הבמה מתנדבת נמרצת מהקהל שתשתף פעולה עם פיניש במערכון. מדובר בבחורה עם הרבה מאוד בטחון עצמי שלא רעדה מצחוק כמו עלה נידף בכל פעם שפנו אליה, אלא שיתפה פעולה בכל חלק וחלק. לעומתה נותר פיניש ללא מילים. הקהל לעומתו נשאר עם 10 דקות שנראות כמו שיעור דרמה במתנ"ס המקומי. 

אין דברים שרציתי לומר בעיקר קשה להבין מה אלי ומריאנו רוצים לומר, אם בכלל. יכול להיות שהם סתם באו להעביר ערב בכיף עם מבטאים של פרסים ורוסים ובדיחות על נשים שלא יודעות להפעיל מחשבים, וגם את זה הם עושים בצורה חיוורת ולא עד הסוף. אמנים גדולים של קומדיה פיזית, הם לא. ובשביל להיות קומיקאים שמעירים על המצב האנושי, צריך בעיקר תגבורת של כותבים טובים. בארץ נהדרת לפעמים הם מקבלים את התגבורת הזו, ובשילוב של איפור מדויק וחיקויים נכונים, הם רוב הזמן עושים עבודה מלאה. לדקה הערב הצליח להתרומם שוב כשהפציעה דמותה של מרגול, אבל היא גם נעלמה במהירות. כשנותנים לאלי ומריאנו למלא שעה וחצי של מופע הם נאלמים דום ומגלים שאין להם מה לומר על שום דבר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ