האשה שחצתה את איראן על אופנוע וחזרה כדי לספר

אחת חרשה אותה באופנוע, אחר נוסע אליה בנוחות פעמיים בשנה, ועוד אחת מתפעמת מהזריחות באחד מאתרי המורשת העולמית שלה. תיירים מערביים באיראן מדווחים על חוויה מפתיעה

משה גלעד
משה גלעד
לויס פרייס על האופנוע באיראן
לויס פרייס על האופנוע באיראן. הכנסת אורחים ללא מקבילה צילום: Lois’ private collection.
משה גלעד
משה גלעד

"איראן: איום קונקרטי גבוה מאוד. לנוכח העוינות העמוקה של השלטונות לישראל ולנוכח איומי טרור פוטנציאליים מתקיים סיכון ממשי לביטחונם של ישראלים המבקרים/שוהים במדינה זו. זאת ועוד, על פי 'חוק ההסתננות' נאסר על תושבי ישראל לבקר במדינה זו".

מתוך עמוד אזהרות המסע של המטה ללוחמה בטרור במשרד ראש הממשלה

כשסופרת המסעות האנגלייה לויס פרייס מספרת על הקשר הראשון שלה עם איראן, הטון שלה הוא ספק נרגש ספק משועשע. היא יודעת לספר סיפור ואינה ממהרת להגיע לפואנטה, מוטב להשאיר את המאזין מעט במתח: "בדצמבר 2011 הגעתי לארוחת צהריים באזור קנסינגטון בלונדון, לא רחוק מהייד פארק. זה לא אזור שאני מגיעה אליו לעתים קרובות. החניתי את האופנוע הגדול שלי על המדרכה וכשחזרתי, שעה אחר כך, מצאתי עליו פתק כתוב בכתב יד. נאמר בו כך: 'שלום אדוני. ראיתי את האופנוע שלך ואני חושב שנסעת לארצות רבות. אני תוהה אם ביקרת בארצי – איראן. זו ארץ יפה מאוד והפרסים הם העם הכי מכניס אורחים בעולם. אנא אל תחשוב עכשיו על מה שקרה כאן ובטהראן. אלה הממשלות שלנו, לא העם האיראני. אנחנו לא טרוריסטים! אני מקווה שתבקר באיראן ותכיר בעצמך את ארצי. אנחנו לא טרוריסטים!!! אנא בוא לעירי שיראז. היא מפורסמת כעיר הידידותית ביותר באיראן. זו עיר של שירה, גנים ויין!!! ידידך הפרסי, חביב'".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ