מלכת האוקיינוסים סילביה ארל, בת 82, בהרצאה וצלילה באילת

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ארל שוחה בשונית באילת. "עשרות שנים התייחסנו לאוקיינוס כמובן מאליו והתוצאות טרגיות: נעלמו חצי מהאלמוגים, 90 אחוז מהכרישים ומדגי הטונה. המלה 'נעלמו' מטעה. גרמנו להם להיעלם"
ארל שוחה בשונית באילת. "עשרות שנים התייחסנו לאוקיינוס כמובן מאליו והתוצאות טרגיות: נעלמו חצי מהאלמוגים, 90 אחוז מהכרישים ומדגי הטונה. המלה 'נעלמו' מטעה. גרמנו להם להיעלם"צילום: חגי נתיב / תחנת מוריס קאהן לחקר הים
משה גלעד
משה גלעד
משה גלעד
משה גלעד

אפשר לספור על אצבעות יד אחת את המדעניות שזכו למעמד מובהק של פורצות דרך, מובילות בתחומן ברמה העולמית וביחד עם זאת גיבורות תרבות, שזוכות למעמד של כוכבות בתקשורת הפופולרית. הביולוגית הימית ד"ר סילביה ארל היא דמות בולטת מאוד ברשימה הקצרה הזו.

ארל האמריקאית בת ה–82 הגיחה בשבוע שעבר לביקור קצרצר בן 48 שעות בישראל. במשך יומיים דחוסים צללה, הרצתה, הסבירה איך לתקן את העולם והמריאה לתחנה הבאה במסע האינסופי שלה. הסיבה הרשמית לביקורה הקצר באילת היתה השתתפות בכנס ראשון שהוקדש לנושא קרוב מאוד לליבה של ארל — חקר הכרישים, טורף־העל של המערכת האקולוגית הימית. מארגני הכנס היו אוניברסיטת חיפה, עמותת "אקואושן" ורשות הצלילה. ד"ר אסף אריאל, המנהל המדעי של "אקואושן", מסביר שזו הפעם הראשונה בה עסקו בישראל בממשק המשותף — תיירות צלילה והגנה על כרישים. את הרצאתה של ארל בכנס תיאר אריאל כ"מעוררת השראה".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ