"טנדר הפקות", שיצרה את "כפולים" ו"פאודה" מתפצלת בגלל חילוקי דעות

בזמן שמריה פלדמן ביקשה להפיק מספר מצומצם של סדרות, שותפתה ליאת בנאסולי שואפת להרחיב את פעילות החברה. הראשונה תמשיך להפיק את "כפולים" והשניה את "פאודה"

איתי שטרן
איתי שטרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בנאסולי (מימין) ופלדמן. לא הסכימו על עתיד החברה
איתי שטרן
איתי שטרן

"טנדר הפקות", חברת ההפקות בבעלותן של ליאת בנאסולי ומריה פלדמן, עומדת להסגר ולהתפצל לשתי חברות שונות, לאחר חמש שנים של פעילות משותפת. החברה, שהפיקה סדרות בולטות ומצליחות בשנים האחרונות דוגמת "פאודה" ו"כפולים" נחשבת לאחת הבולטות בשוק הטלוויזיה המקומי ואף זכתה להכרה בינלאומית כשהפיקה את פרקי הסדרה "הומלנד" שצולמו בישראל. פלדמן ובנאסולי הולכות שנים ארוכות יחד: הן הכירו במסגרת הפקת תוכנית המציאות "החפרפרת" של קשת לפני 15 שנה ומאז עבדו בפרויקטים שונים והפיקו בין השאר, ביחד ולחוד, את "הפרלמנט", "מסודרים", "תא גורדין" ועוד.

הסיבה לפירוקה של "טנדר הפקות" נוגעת לאופי פעילותה העתידי של החברה. בעוד שפלדמן ביקשה לשמור על פרופיל נמוך יחסית ולהפיק מעט סדרות אליהן היא מתחברת גם ברמת התוכן, בנאסולי ביקשה להרחיב את פעילות ההפקה וליצור מספר רב יותר של סדרות ובמקביל. כעת, עם הפיצול תקבל כל אחת מהשתיים ירושה נאה: פלדמן תמשיך להפיק את "כפולים", כאשר כבר היום היא מצויה במגעים מתקדמים עם קשת באשר לפיתוח עונה שנייה. בנאסולי, לעומתה, תפרוש את חסותה על "פאודה" ותפיק את העונה השניה שלה, לכשזו תקבל אור ירוק מחברת "יס".

"כפולים" היתה לסדרת הדרמה המצליחה ביותר של קשת בשנים האחרונות, עם 25 אחוזי רייטינג בממוצע ועוד כמליון וחצי צפיות באגף הווי־או־די של אתר מאקו. כמו כן, היא נמכרה להפצה על ידי החטיבה הבינלאומית של רשת "פוקס", מה שעשוי לייצר עבורה פלטפורמת שידור ב–127 מדינות. כמו כן, אדפטציה אמריקאית לסדרה נמצאת כעת בשלבי פיתוח ראשוניים. "פאודה" שהיתה לסדרה הדרמה המצליחה ביותר של "יס" מאז הקמתה, זכתה למליוני צפיות ולביקורות חיוביות רבות. הפקתה של העונה השנייה מתעכבת עם זאת, בשל מחלוקת משפטית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ