20 אלף ישראלים ביקרו בסיני בחגים

בחלק מאתרי הנופש בסיני דווח, לראשונה לאחר שנים, על תפוסה מלאה. על פי רשות שדות התעופה, ישנה עלייה של 22 אחוז במספר המבקרים בסיני לעומת שנה שעברה

משה גלעד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
סיני, 2016
משה גלעד

20 אלף ישראלים חצו במהלך חג סוכות וסוף השבוע שקדם לו את מעבר הגבול בגין בטאבה בדרכם לסיני. נתון זה מצביע, על פי רשות שדות התעופה, על עלייה של 22 אחוז במספר המבקרים בסיני בתקופת החגים לעומת שנה שעברה. בממוצע, בכל יום בתקופת החגים במהלך חודש אוקטובר חצו את מעבר הגבול כ-1,500 ישראלים.

דוברות רשות שדות התעופה מסמנת את חג פסח האחרון, לפני כשישה חודשים, כנקודת המפנה במגמה. על פי נתוני הרשות עד פסח 2016 חלה ירידה במספר הישראלים שיצאו לביקור בסיני. מאז פסח התהפכה המגמה וישראלים רבים בחרו להתעלם מהמלצת המטה ללוחמה בטרור וחצו את הגבול בטאבה. שינוי נוסף עליו מצביעים נתוני הרשות הוא עלייה משמעותית במספר היהודים הישראלים שחוצים את הגבול למצרים. על פי נתוני הרשות 70 אחוז מן המבקרים במהלך סוכות בסיני היו יהודים. בשנים קודמות היו רוב המבקרים שחצו את מעבר הגבול בטאבה לסיני ערבים־ישראלים.

נואיבה, סתיו 2016צילום: מאיה הורודניצ'אנו

העלייה שהסתמנה בחודשים האחרונים מביאה לשיאה את ההתעלמות של מבקרים ישראלים מאזהרות המסע לסיני שפרסם השנה המטה ללוחמה בטרור במשרד ראש הממשלה. רמת האיום בחצי האי סיני על פי המטה היא, נכון להיום, "איום קונקרטי גבוה מאוד". המלצת המטה ללוחמה בטרור היא: "להימנע מכל ביקור שהוא ולצאת את האזור לאלתר". בעדכון שפרסם המטה ללוחמה בטרור לקראת חגי תשרי 2016 נכתב: "תיקוף אזהרת המסע החמורה לחצי האי סיני - נוכח המציאות הביטחונית בזירה ופעילות הטרור באזור, בדגש על 'מחוז סיני' של ה'מדינה האסלאמית', ובהתאמה תיקוף ההמלצה להימנע מביקור באזור".

מבקרים רבים ששבו במהלך חג סוכות מסיני דיווחו על אווירה שלווה, תחושת ביטחון, נוכחות משמעותית של משטרת התיירות המצרית, שתפקידה לאבטח את הנופשים, ועל עומס גדול של מבקרים ישראלים באתרים רבים לאורך החופים, בייחוד באזור נואיבה. בחלק מן האתרים דווח, לאחר שנים רבות, על תפוסה מלאה.

נואיבה, סתיו 2016צילום: מאיה הורודניצ'אנו
נואיבה, סתיו 2016צילום: מאיה הורודניצ'אנו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ