נאסרה כניסתו לישראל של אמריקאי המנסה לבקר בכל מדינות העולם

דסטין מרק פונדהלר ביקר בשלוש השנים האחרונות בכ-200 מדינות. לטענת עורך דינו, כניסתו לישראל נמנעה פעמיים בגלל ביקוריו במדינות עוינות

משה גלעד
משה גלעד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה גלעד
משה גלעד

דסטין מרק פונדהלר, רופא שיניים אמריקאי בן 30 החי ועובד בסינגפור, הקדיש את שלוש השנים האחרונות למסעות ברחבי הגלובוס. מטרתו היתה להפוך לאמריקאי הצעיר ביותר שביקר בכל מדינות העולם. הוא לא צפה מכשול גבוה אחד — רשות ההגירה הישראלית. פונדהלר ביקר עד כה בכ–200 מדינות וזכה לסיקור נרחב בכלי תקשורת אמריקאיים. ישראל נותרה בין המדינות האחרונות שלא החתים עדיין בדרכון שלו.

ב–26 באוקטובר 2016 הגיע פונדהלר לארץ; הוא עוכב בביקורת הגבולות, ולאחר תשאול בנתב"ג הוחלט לסרב לבקשתו וכניסתו לישראל נאסרה. לדברי עורך דינו מיכאל דקר, פונדהלר לא קיבל עותק מהתשאול, אך העריך כי הסירוב נעשה בשל ביקוריו במדינות זרות, ביניהן איראן ומדינות ערביות שלא מקיימות יחסים דיפלומטיים עם ישראל.

לפני חודש ניסה פונדהלר הנחוש פעם נוספת להיכנס לישראל, הפעם דרך מעבר הגבול עם ירדן. הוא נרשם מראש לכנס רופאי שיניים שנערך בתחילת חודש פברואר בתל אביב, רכש כרטיס טיסה הלוך וחזור, וקבע להיפגש עם חברים ישראלים, כל זאת כדי לשכנע את בקרי הגבול שמטרתו תמימה. גם הפעם סירבו להניח לו להיכנס לישראל. לדברי עו"ד דקר הגיבו פקידי ביקורת הגבולות בזעם על ניסיון כניסתו לישראל וטענו שכניסתו תיאסר לעשר שנים.

דקר פנה בימים אלה למשרד הפנים וביקש שיועבר לו פרוטוקול התשאול שנערך לפונדהלר, וכן את הסיבה הרשמית אשר בגינה סורבה כניסתו לישראל, זאת בהתאם לחוק חופש המידע. "כל רצונו של מרשנו הוא לבקר בישראל כתייר מן המניין, לצורך השלמת משימתו לשמה הקדיש את חייו ולמענה הוא פועל בשלוש השנים האחרונות". עוד טען עו"ד דקר כי בנסיעותיו הרבות ברחבי העולם הצעיר אף מתנדב ופועל לטובת קידום בריאותן של האוכלוסיות החלשות, ומשמש כעוזר רופא במקומות שונים בעולם. בעקבות העדר סכנה מצדו ומטרתו הטהורה, טוען עו"ד דקר כי החלטת משרד הפנים "אינה סבירה, לא מידתית וסותרת את הקוד האתי הגלובלי לתיירות". תגובת משטרת הגבולות ומשרד הפנים למכתביו טרם נענתה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ