אחרי ששב"כ הסיר את התנגדותו, נכנס דסטין מרק פונדהלר לישראל - ולספר שיאי גינס

בשלוש השנים האחרונות טייל פונדהלר ב–236 מדינות וטריטוריות, אך באוקטובר 2016 ובפברואר השנה נמנעה כניסתו ארצה. כעת נהפך לאדם הצעיר ביותר שביקר במספר הארצות הרב ביותר

משה גלעד
משה גלעד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
משה גלעד
משה גלעד

יום הולדת שמח לד"ר דסטין מרק פונדהלר. היום מלאו לרופא השיניים האמריקאי 31 ושב"כ, כנראה כמתנה, אישר את כניסתו לישראל. פונדהלר נאבק כבר כמה חודשים כדי שירשו לו לבקר בארץ. בג"ץ דחה תחילה את העתירה שהגישו נציגיו לדיון דחוף והסכים לדון בעניינו של פונדהלר רק בעוד כמה שבועות, אבל שב"כ הסיר את התנגדותו לביקור והפך את הדיון בבית המשפט למיותר. אנשי ביקורת הגבולות התירו לו אתמול להיכנס כתייר ולהגשים את חלומו — ביקור בכל מדינות העולם עד יום הולדתו ה–31.

בשלוש השנים האחרונות ביקר פונדהלר ב–236 מדינות וטריטוריות. מטרתו המוצהרת היתה להפוך לאדם הצעיר ביותר שביקר בכל המדינות על פני כדור הארץ. הוא זכה לסיקור נרחב באמצעי תקשורת בארצות הברית ובעולם. אלא שאז ניסה להיכנס לישראל ונדחה. הוא הגיע לראשונה לישראל באוקטובר 2016 אך עוכב מסיבות לא ברורות בביקורת הגבולות וכניסתו לישראל נאסרה. הוא העריך אז שהסיבה לכך היתה שדרכונו המעוטר בחותמות רבות, ביניהן איראן ומדינות ערביות רבות, גרם לאנשי ביקורת הגבולות סחרחורת וכאב ראש.

פונדהלר הנחוש לא אמר נואש ולפני כשלושה חודשים שב וניסה להיכנס לישראל, הפעם דרך ירדן. אנשי ביקורת הגבולות לא ראו את מאמציו החוזרים בעין יפה, דחו אותו ואף איימו עליו שכניסתו תיאסר לעשר השנים הקרובות. נציגיו של פונדהלר פנו למשרד הפנים ודרשו הסברים. הם תיארו את מאמציו ההומניטריים, הסבירו שהוא מתנדב ופועל לטובת קידום בריאותן של האוכלוסיות החלשות, ומשמש כרופא מומחה וכמנתח במקומות שונים בעולם. אנשי משרד הפנים לא נעתרו ופונדהלר פנה למאבק משפטי. בתחילת מאי העביר פונדהלר ל"הארץ" את העדכון הבא: "שלטונות ההגירה בישראל התירו לי לשוב ולהגיע לביקורת הגבולות. הובטח לי שייערך לי ראיון הוגן ואם יסתבר שאיני מסוכן לביטחון המדינה יתירו לי להיכנס לישראל ולבקר בה כתייר".

החל מהיום הוא מחזיק בתשעה שיאי גינס: שישה שיאים בתחום הנסיעות (מספר הארצות, גיל הנוסע וכדומה) ושלושה שיאים בתחום השירותים הרפואיים (טיפל בחולים במספר המדינות הגבוה ביותר, בגיל הצעיר ביותר, במספר בתי החולים הרב ביותר). ברוך הבא לישראל, ד"ר פונדהלר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ