פארק מים חדש ייבנה באילת: האם בניגוד לקודמיו הוא יצליח למשוך תיירים?

יזמי הפארק, שהקמתו אושרה היום בוועדת הבנייה המחוזית בדרום, מבטיחים שיוקם ב"סגנון פרה היסטורי עם דמויות דינוזאורים נעות בגדלים אמיתיים"

משה גלעד
משה גלעד
אילת.
מפרץ אילת. הפארק ישתרע על שטח של 110 דונם סמוך לכביש הכניסה הצפוני לעירצילום: מורי חן
משה גלעד
משה גלעד

ועדת הבנייה המחוזית בדרום אישרה היום (ראשון) את הקמתו של פארק מים חדש באילת בהשקעה של 120 מיליון שקל. היזמים תושבי אילת, דניאל לב וטוני האוורד, אומרים שהפארק יוקם ב"סגנון פרה היסטורי עם דמויות דינוזאורים נעות בגדלים אמיתיים, מועדון ריקודים במים ובריכות גלים. כמו כן יוקמו בפארק אפקטים מיוחדים בטכנולוגיה המוסיפה תנועה וצלילים ליצורים הענקיים". הקמת הפארק זוכה לתמיכה נלהבת של ראש העיר מאיר יצחק הלוי. הוא ישתרע על שטח של 110 דונם סמוך לכביש הכניסה הצפוני לאילת. הפארק תוכנן בידי האדריכל דני בר קמה מקבוצת א.ב מתכננים.

בנוסף למתקנים הספורטיביים ולמגלשות אקסטרים, ייבנה בפארק מועדון ריקודים שכולו בתוך המים, מרכז משחקים סגור וממוזג לילדים בני 2 עד 12 שיכיל ג'ימבורי, מיני גולף, מכוניות מתנגשות ואטרקציות נוספות לגיל הרך, וגם מרכז ספא ענקי שיכיל בריכות טיפול מתקדמות עם מפלים. במקום צפויים על פי הפרסום של היזמים להתקיים "מופעים גדולים ותחרויות למבקרים שיעסקו בנושא הדינוזאורים והתקופה הקדומה. לצד אלו, יהיו עמדות חינוכיות שיציגו מידע על הנושא בצורה מהנה וקליטה דרך מגוון אמצעי מדיה שיפוזרו בשטח". הפארק המתוכנן אמור להיות לדבריהם האתר היחיד באזור שיוכל לארח אירועים גדולים של יותר מ–25 אלף איש. התכנון נעשה בצורה ידידותית לסביבה ויכלול 20 דונם של פאנלים סולאריים שייצרו חשמל ומערכות למיחזור מים.

הכרזה לפארק המים העתידיצילום: הדמיות א.ב. מתכנני

כאשר שוככות לרגע מחיאות הכפיים כדאי להזכיר כמה פרטים מן העבר הקרוב שאולי נעלמו מעיני היזמים. לפני חצי שנה, בנובמבר 2016 אישרה הוועדה המקומית לתכנון ובנייה את הקמתו של פארק מים אחר, קטן יותר, בדרומה של העיר אילת. הפארק השני אמור לקום באזור עיר הסרטים (טקסס ראנץ'), שעומד נטוש כבר כמה שנים. הפארק מתוכנן לקום על שטח של כ–20 דונם בלבד, אבל צפוי לכלול לא פחות מ-30 אטרקציות מים כגון מגלשות מסוגים וגבהים שונים וכן לגילאים שונים. בנייתו טרם החלה אבל הוא זכה כבר לשם "לונה ווטר אילת", והיוזמה להקמתו היא פעולה משותפת של חברת מפעלי תפוז המתמחה בהקמת פארקי מים, קיבוץ שפיים (המנהל את פארק המים שפיים) וחברת ישרוטל, המחזיקה בזכויות הקרקע.

בהקשר דומה כדאי גם להזכיר ש"עיר המלכים" אטרקציה מרכזית ומושקעת באילת נסגרה לפני כשנתיים בגלל הפסדים כבדים שתפחו לכ–50 מיליון שקל. בהקמתה של אותה אטרקציה הושקעו כ-150 מיליון שקל. "עיר המלכים" פעלה באילת כעשור בבעלות אלרן נדל"ן, מלונות אפריקה ישראל וז'ול וורן אחזקות), שרצו לשלב בין דיסנילנד לבין תקופת התנ"ך. בין האטרקציות המרכזיות שבו היו "מערת התנ"ך" ו"מערת האשליות", "מגלשות ספירלת דוד" ו"מפלי המלך שלמה", מסלולי מים הגולשים מגובה 20 מטרים בחלקו החיצוני של המבנה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ