מה עושים עם הילדים בט"ו בשבט?

חג האילנות הוא הזדמנות נפלאה לחבר את הילדים לטבע במגוון דרכים יצירתיות - אספנו עבורכם המלצות מהנות לפעילויות ט"ו בשבט 2020 בכל רחבי הארץ

עכבר העיר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ילדים הולכים בשביל בעיר עם שתילים בדרך לנטוע אותם
אירועי נטיעות ט"ו בשבט עם קק"ל צילום: יעל הרמן ארכיון קק"ל

ט"ו בשבט עוד רגע כאן וזה הזמן המושלם להכיר לילדים את מגע האדמה וניחוחות העצים. לרגל החג הכי טבעי בשנה, יתקיימו ברחבי הארץ פעילויות יצירה וסיורים חגיגיים הכוללים היכרות עם עצים, בעלי חיים מיוחדים, פסטיבלים בטבע, טיולי פריחה וכמובן נטיעות לכל המשפחה.

ט"ו בשבט 2020 - המדריך המלא
מתכונים לט"ו בשבט
הורים ממליצים - יצירה לט"ו בשבט
מדור ילדים - המדריך המלא

אירועי קק"ל 
לרגל החג קק"ל מזמינה את הציבור הרחב להשתתף במסורת הנטיעות ולקחת חלק ביצירת נופה הירוק של ארץ ישראל בסימן "רואים רחוק-נוטעים ירוק". לצד הנטיעות יתקיימו מגוון פעילויות לכל המשפחה במשתלות הפזורות ברחבי הארץ, ביניהן: סיור בו ישמעו המשתתפים מדוע חוגגים את ראש השנה לאילנות, למידה על מסלול חייו של שתיל, ביקור בחדר הנבטה ובחממה ולבסוף פעילות יצירתית של הכנת עציץ.
איפה: רחבי הארץ
מתי: 19-23 בינואר וביום שישי 7 בפברואר
אירועי קק"ל בט"ו בשבט - פירוט מלא

מפריחים את השממה בנגב בצריף בן-גוריון
כולם מוזמנים להגשים את חזונו של דוד בן-גוריון ולהפריח את השממה בנגב - בואו לצבוע את המקום בשלל פרחים עונתיים לצדו של הצריף, להשתתף ביום נטיעות, להקשיב לשעת סיפור ולבקר בחדר העבודה המקורי של בן-גוריון. כל מבקר יקבל שתיל אותו יוכל לשתול ליד הצריף ולאחר מכן המבקרים יוכלו לבקר בביתו המקורי של בן-גוריון שנשמר כפי שהיה, כולל חדר העבודה שלו, עם למעלה מ-5,000 ספרים (המהווים רק רבע מספריו של בן-גוריון).
איפה: צריף בן-גוריון
מתי: שבת 15 בפברואר
אירועי ט"ו בשבט בצריף בן-גוריון - פירוט האירוע ומחירים

נטיעות בצריף בן-גוריון צילום: צביקה שמעיה

אירועי ט"ו בשבט בגן החיות התנ"כי
הפנינג חג לאילנות כולל חגיגה עם אריות, פילים ג'ירפות ושאר בעלי החיים שבגן. משתתפי ההפנינג יעזרו לפעילות צוות גינון עצים וילמדו כיצד שומרים לאורך השנה על חיסכון בחשמל, מים, מיחזור ועוד. בנוסף לסדנת יצירה הילדים יקבלו שתיל לשתול ומדבקת השתתפות על רקע מוזיקה חיה והאכלות מודרכות. 
איפה: גן החיות התנ"כי
מתי: שישי 14 בפברואר 
אירועי ט"ו בשבט בגן החיות התנ"כי - פירוט האירוע ומחירים

אירועי ט"ו בשבט בגן החיות התנ"כי צילום: חגית אלבג

אירועי ט"ו בשבט בעין שמר
מוזיאון "חצר ראשונים" עין שמר מזמין משפחות לפעילות ט"ו בשבט הכוללת: הכנת עציצים מחומרים ממוחזרים ושתילה, סיור חווייתי במוזיאון ההיסטורי עם דגש על חקלאות בראשית המדינה, סיור רגלי בקיבוץ עם דגש על עצים מיוחדים במקום, פינת יצירה בחומרי טבע, אפיית לחמניות ועוד.
איפה: עין שמר
מתי: 15 בפברואר
אירועי ט"ו בשבט בעין שמר - פירוט האירוע ומחירים

פסטיבל ט"ו בשבט לאורך פברואר ביגור
במשתלות יגור חוגגים את ט"ו בשבט בימי חמישי לאורך חודש בפברואר. במסגרת האירועים יתקיימו מספר פעילויות לכל המשפחה: סדנת הכנת ראש דשא, סדנת שתילה והכנת פיתות בטאבון. 
איפה: משתלות יגור
מתי: 6-22 בפברואר
אירועי ט"ו בשבט במשתלות יגור - פירוט האירוע ומחירים

יום הולדת לאילנות בגן הבוטני בירושלים
הגן הבוטני בירושלים מזמין את הקהל הרחב ליהנות מחגיגת יום הולדת לאילנות עם מלא פעילויות ביניהן: קסם ביער - סיור ברחבי הגן ובחממה הטרופית החדשה, סדנאות טבע ויצירה אורגנית ברוח החג, שתילת פרחים והכנת כדורי זרעי בר ארץ ישראליים, אותם יוכלו לפזר בכל מקום ובכך יסייעו בשימור מגוון המינים הייחודי בישראל.
איפה: הגן הבוטני ירושלים
מתי: 8-13 בפברואר
אירועי ט"ו בשבט בגן הבוטני ירושלים - פירוט האירוע ומחירים

הגן הבוטני ירושלים צילום: תום עמית

חגיגה ירוקה במוזיאון המדע ירושלים
לרגל ט"ו בשבט מזמין מוזיאון המדע ירושלים הורים וילדים לחגיגה ירוקה ומיוחדת. במסגרת החגיגה יתקיימו הפעילויות הבאות: סדנאות בניית עציצים אקולוגים, סיור טעימות, יצירה, ביקור בחממה, הדגמות משעשעות וסרט תלת ממד לילדים העוקב אחר צבת ים באוקיינוס הפתוח. 
איפה: מוזיאון המדע ירושלים
מתי: שבת 8 בפברואר ויום שני 10 בפברואר
אירועי ט"ו בשבט במוזיאון המדע ירושלים - פירוט האירוע ומחירים

אירועי ט"ו בשבט במכוורות ברחבי הארץ
לקראת החג מועצת הדבש מזמינה את הקהל הרחב לביקור במכוורות ברחבי הארץ לצד פעילויות רבות, ביניהן: סיורים מודרכים, הסבר על חשיבותן ותרומתן הקריטית של דבורי הדבש להאבקה של עצים וצמחים בחקלאות ובטבע, שתילת שתילים צופניים, ביקור במכון רדיית דבש, סדנת הכנת נרות מדונג דבש, טעימות דבש, פינת חי ועוד. 
איפה: רחבי הארץ
מתי: 7-15 בפברואר
אירועי ט"ו בשבט במכוורות ברחבי הארץ - פירוט האירוע ומחירים

ט"ו בשבט בדבורת התבורצילום: דבורת התבור

ט"ו בשבט בחווה בתל אביב
חגיגות ט"ו בשבט בחווה בתל אביב יתקיימו במסגרת ההפנינג הכולל: שתילת צמחי תבלין בעזרת כלי גינון, אפיית פיתות על הטאבון, מעגל מתופפים עם מגוון כלי הקשה ותופים, שעת סיפור תיאטרלית בהשראת הסיפור "מר זוטא ועץ התפוחים", ציור בטבע על כני ציור, הכנת תיונים מעשבי תיבול שניתן לקחת הביתה, ברכות ואיחולים בעץ המשאלות העתיק, סדנאות יצירה  ג'ימבורי לקטנטנים ועוד.
איפה: החווה בתל אביב
מתי: 22 בפברואר
אירועי ט"ו בשבט בחווה בתל אביב

צילום: איתי סליקטר

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ