האיש שרוצה להרוג את הפרה הקדושה של ההורות

כהורים אתם דוגלים בהצבת גבולות? מודדים את הכישלונות וההצלחות? חשוב לכם מאוד שהילד ישתלב במסגרות? ובכן, לפי מנחה ההורים שי אור, אתם כנראה עושים את זה לא נכון. פלא שקשה לכם ואתם סובלים? "אני רוצה לחולל מהפכה שקטה שמתחילה במשפחה"

נטע אחיטוב
נטע אחיטוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נטע אחיטוב
נטע אחיטוב

בזמן שרובנו מחפשים הגשמה עצמית, יצירתיות, מימוש וסיפוק בקריירה, מתחת לאף מסתתר לנו שדה אפשרויות רחב שבו אנחנו יכולים להביא לידי ביטוי את היצירתיות ואת יכולת המנהיגות שלנו (לא פחות) ובאופן כללי את עצמנו במלואנו: ההורות.

הורות וחיי המשפחה יכולים להביא אותנו להגשמה עצמית בדיוק כמו עבודה, כך טוען המטפל ומנחה ההורים שי אור. "ברור שלפעמים קורה ההפך, שהמשפחה היא משאבת אנרגיה ובמקום שתהיה מקור לאושר, היא מקור לסבל", הוא אומר. "הרי איכות החיים היא תוצאה של איכות היחסים בינינו לבין עצמנו, והאיכות הזו משתקפת גם באיכות היחסים עם ילדינו". הורות, לפי גישתו של אור, יכולה להיות דבר מרגש ומשמח, לאו דווקא אוסף מטלות ש"צריך" לעשות כדי להוציא בסוף הדרך ילדים מוצלחים. אבל כשאנחנו עסוקים בהצבת גבולות, וחושבים עליה במונחים של הצלחה או כישלון, אנחנו פשוט מפספסים את המהות של ההורות - וגם את כל הכיף. "קצת עצוב בעיני שההורות היא הקרב המאסף של התפתחות האנושות", הוא אומר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ