מאוחדת סירבה לממן לטרנסג'נדרים ניתוחי שינוי מין

אף שהניתוחים כלולים בסל הבריאות וקופות החולים אמורות לממנם, הקופה הפנתה את המבקשים לביטוח המשלים, שם דרשו מהם לשלם בעצמם ולספק קבלות

עידו אפרתי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עידו אפרתי

קופת חולים מאוחדת סירבה באחרונה לממן לשני גברים טרנסג'נדרים ניתוח לשינוי מין, בניגוד למתחייב בחוק. ניתוחים לשינוי מין מוגדרים בישראל צורך רפואי מוכר, הם מוכרים כחלק מביטוח בריאות ממלכתי ואמורים להיות ממומנים על ידי קופות החולים בסל הבריאות.

השניים ביקשו לעבור ניתוח לשינוי מין מנקבה לזכר (FtoM). בישראל מתבצעים כיום רק ניתוחים לשינוי מין מזכר לנקבה, ועל כן קופות החולים מחויבות לממן את ביצוע הניתוחים הללו בחו"ל. למרות זאת, קופת חולים מאוחדת הפנתה אותם לביטוח המשלים של הקופה. בביטוח המשלים דרשו מהם לממן את הניתוח, שעלותו עשרות אלפי שקלים, תוך הבטחה להשיב להם את הסכום בדיעבד. בקופה גם סירבו לממן, כמקובל, את עלות הטיסה, השהייה והליווי. באחד משני המקרים הסכימה הקופה לממן רק ניתוח אחד מסדרה של שלושה ניתוחים. בשני המקרים היו אלה גברים טרנסג'נדרים שהתייצבו כנדרש לפני הוועדה לשינוי מין וקיבלו את אישורה לביצוע הניתוח. הם היו אמורים לעבור את הניתוח בסרביה, אצל מומחה בעל שם עולמי, ד"ר מירוסלב ז'ורז'ביץ'.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ