ההסתדרות הכריזה על סכסוך עבודה של העובדים הסוציאליים במגזר הציבורי

הסכסוך הוכרז לאחר שנכשל המו"מ בין איגוד העובדים הסוציאליים לממונה על השכר באוצר, שנמשך במשך כחצי שנה

דנה ויילר-פולק
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
דנה ויילר-פולק

ההסתדרות הכריזה הבוקר (רביעי) על סכסוך עבודה בקרב כ-10,000 עובדים סוציאליים, המועסקים במגזר הציבורי. סכסוך העבודה הוכרז לאחר שהמשא ומתן בין איגוד העובדים הסוציאליים לבין הממונה על השכר באוצר והמעסיקים לחתימה על הסכם קיבוצי כללי לשיפור שכרם, תנאי עבודתם וזכויותיהם, נקלע למבוי סתום. מדובר בצעד אחרון לקראת מאבק כולל שיצא לדרך אם לא יהיה שינוי תוך שבועיים.

סכסוך העבודה הוכרז לגבי העובדים הסוציאליים המועסקים ברשויות המקומיות, במשרדי הממשלה, כולל הביטוח הלאומי, מערכת הבריאות, בתי החולים וקופות החולים.

"האוצר מתעתע בעובדים הסוציאליים, שכן מחד מדבר על הצורך בשיפור שכרם ומאידך כשזה מגיע לבחינה מעשית ולתוספות שכר, הוא אינו מוכן לשפר משמעותית את שכרם", אמר איציק פרי, יו"ר איגוד העובדים הסוציאליים. "מדובר באחד המגזרים המקופחים ביותר במשק. ניהלנו משא ומתן בתום לב אולם האוצר דחק אותנו לפינה ולא נותר לנו אלא להכריז על סכסוך עבודה".

"מדובר באנחת רווחה גדולה כי העובדים קורסים", אמרה שמחה קמרי, רכזת ילדים נוער בסיכון בעיריית דימונה, בעלת ניסיון של למעלה מ-25 שנה ובעלת שני תארים המתשכרת כ-7,500 שקלים לחודש. "עובדים יושבים מול מטופלים ופעמים רבות מצבם לא שונה משל מטופליהם אך הם צריכים להתמודד עם כל הקשיים שלהם ושל אנשים אחרים ללא תגמול כספי, הערכה מקצועית או הערכה ציבורית. זהו מצב בלתי אפשרי ויש להלחם בו בטרם יוחרף".

המשא ומתן על הסכמי השכר של העובדים הסוציאליים מתקיים מזה למעלה מחצי שנה, בדרישה להעלאה משמעותית בשכרם של העובדים הסוציאליים ולשינוי מבנה שכרם, שלא עודכן ב-16 השנים האחרונות ונשחק משמעותית. כיום כמעט כל עובד סוציאלי שלישי מקבל השלמה לשכר מינימום.

בהסתדרות טוענים כי האוצר נוהג כלפי העובדים הסוציאליים בחוסר תום לב, תוך נקיטת סחבת במשא ומתן ואי מתן תשובות ענייניות לדרישותיהם המוצדקות של העובדים.

"שכרם של העובדים הסוציאליים, העושים עבודה חשובה ונמצאים בקו הראשון של החזית החברתית, נשחק במשך שנים רבות", אמר יו"ר האגף לאיגוד מקצועי, אבי ניסנקורן. "ההסתדרות תעמוד מאחורי מאבק העובדים הסוציאליים ותגבה אותו באופן מלא, עד אשר יתוקנו העיוותים בשכרם".

מוקדם יותר השבוע הכריז יו"ר ההסתדרות, עופר עיני, כי אם לא יורדו מחירי הדלק והמים - יוכרז על סכסוך עבודה במשק.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ