נאסר יבוא סיגריות אלקטרוניות לישראל

בתחליפי העישון נמצאו כימיקלים מסרטנים

דן אבן
הארץ
כתב הבריאות של ""
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
דן אבן
הארץ
כתב הבריאות של ""

משרד הבריאות הודיע אתמול כי החליט לאסור כליל על יבוא של סיגריות אלקטרוניות לישראל, כולל אלה שאינן מכילות ניקוטין, לאחר שבדיקת מינהל המזון והתרופות האמריקאי, ה-FDA, גילתה שהן מכילות כימיקלים מסרטנים. בנוסף, יצא המשרד באזהרה מפורשת מפני שימוש בסיגריות אלקטרוניות שכבר יובאו לישראל.

בהודעה שפרסם מינהל המזון והתרופות האמריקאי לפני שבוע נקבע כי הסיגריות האלקטרוניות, המשמשות תחליף סיגריה לנגמלים מעישון ומכונות גם "e-cigarettes", מכילות חומרים רעילים ומסרטנים (קרצינוגנים). לאור ממצאי בדיקות שנערכו לסיגריות אלקטרוניות של שתי חברות שונות, קבעו בכירי המינהל האמריקאי שהמוצרים מכילים, בין היתר, את החומר "דיאתילן גליקול" - רעל המצוי בחומרים נוגדי קפיאה בתעשיית הרכב. עם זאת, בהודעת המינהל הוחלט שלא לאסור על שיווקו של תחליף העישון. החומר הרעיל גרם לפני כשנתיים למותם של עשרות תושבים בפנמה שצרכו סירופ שיעול שהכיל אותו.

סיגריות אלקטרוניות נמצאות בשוק מאז 2004 ומיוצרות בעיקר בסין. בחודשים האחרונים הן נמצאות על המדפים בחנויות ברחבי הארץ ונמכרות לישראלים גם באינטרנט, לאחר שיובאו כ"אביזרים רפואיים" באישור אגף הרוקחות במשרד הבריאות. את הסיגריות האלקטרוניות ניתן להשיג עם או בלי ניקוטין וכן בטעמים שונים כשוקולד ומנטה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ