נתניהו ביקש מהמתמחים שבועיים למציאת פתרון

הרופאים ישיבו לאחר שיתייעצו עם עמיתיהם. על פי ההודעה שפורסמה אחרי הפגישה בה נכח גם אידלמן, נתניהו "מתרשם מהרצון להבטיח אופק לרופאים"

דן אבן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
דן אבן

ראש הממשלה בנימין נתניהו שנפגש הערב (שלישי) במשך למעלה משעתיים עם הרופאים המתמחים, ביקש מהם ארכה של כשבועיים, עד סוף חג הסוכות, כדי לנסות ולמצוא פתרונות לבעיות שהעלו. הרופאים הבטיחו שישיבו לו לאחר שיתייעצו עם עמיתיהם.

בהודעה משותפת שהפיצה לשכתו של נתניהו יחד עם ההסתדרות הרפואית ונציגות הרופאים הצעירה, נכתב כי נתניהו השיב למתמחים שהוא מבין את מצוקתם, ו"מתרשם מרצונם להבטיח תנאי עבודה הולמים ואופק לרופא במערכת הרפואה הציבורית".

המתמחים הודיעו לנתניהו שישיבו לבקשתו לאחר שיתייעצו עם עמיתיהם. מחרתיים נגמרת הדחייה האחרונה של התפטרות המתמחים, שהושגה במסגרת הסדר פשרה בחסות בית הדין הארצי לעבודה.

יו"ר ההסתדרות הרפואית, הערב עם כניסתו לפגישה עם רה"מצילום: גיל כהן מגן

היום עזבו הרופאים המתמחים את פגישת המשא ומתן שנערכה במשרד האוצר בירושלים, לאחר שזומנו לפגישה עם ראש הממשלה. לקראת הפגישה עם המתמחים, שהגיעו בלווית יו"ר ההסתדרות הרפואית הד"ר לאוניד אידלמן, נועד נתניהו עם סגן שר הבריאות יעקב ליצמן.

במשרד האוצר הביעו מורת רוח על הפגישה, לאור האווירה החיובית שהיתה עד כה במפגשים עם הרופאים. באוצר קיימת נכונות לאפשר למתמחים הטבות כספיות מעבר לעלות ההסכם, זאת לאחר שכבר סוכם כי ההסכם שנחתם בין ההסתדרות הרפואית לאוצר לא ייפתח. כן נידונה בקשת המתמחים לבטל את החובה על ביצוע תורנויות לילה על ידי רופאים מומחים צעירים, כפי שמופיע בהסכם, באמצעות הסדר שיעוגן בנספח נלווה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ