נתניהו הציע למתמחים: עוד כסף בעבור עבודה במערכת הבריאות הציבורית

ההצעה שבמסגרתה יקבלו המתמחים אלפי ש' בחודש, כבר הוצגה בפניהם על ידי סגן השר ליצמן, ונדחתה. הערב: דיון בהוצאת צווי מניעה להתפטרות

דן אבן
ברק רביד
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
דן אבן
ברק רביד

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים במהלך היום (שני) שורת פגישות בנוגע למשבר במערכת הבריאות עקב התפטרות הרופאים המתמחים. אחר הצהריים קיים נתניהו פגישת חירום עם שר האוצר יובל שטייניץ וסגן שר הבריאות יעקב ליצמן.

במהלך הפגישה היום דנו השלושה במתווה נוסף בניסיון לפשר בין הצדדים. ממשרד ראש הממשלה נמסר הערב בתום הפגישה כי נתניהו הנחה את הגורמים המנהלים את המשא ומתן מטעם המדינה להעניק תוספת של אלפי שקלים למשכורת החודשית לרופאים צעירים שיעבדו במערכת הבריאות הציבורית. מדובר בהצעה שהציג בעבר סגן שר הבריאות ליצמן, אך נדחתה על ידי המתמחים.

"מטרת ההצעה הינה לשפר את התנאים הכלכליים של הרופאים ולשדרג את מערכת הבריאות הציבורית למען אזרחי ישראל", נמסר הערב ממשרד ראש הממשלה. במסגרת הניסיונות לשים סוף למשבר החל הערב דיון בבית הדין לעבודה בבקשת המדינה להוציא צווי מניעה דחופים כנגד התפטרויות הרופאים המתמחים. במקביל, נשקלת במשרדי הבריאות והמשפטים האפשרות להוצאת צווי ריתוק נגד המתמחים המתפטרים, במידה שהמצב בשטח ידרדר.

בינתיים מתבררים מימדי ההיעדרות של המתמחים. הבוקר לא הגיעו לעבודה לפחות 313 מתמחים בבתי החולים איכילוב (106), רמב"ם (77), מאיר (71), וולפסון (19), בני ציון (18), בילינסון (15) ואסף הרופא (7).

במסיבת עיתונאים שכונסה הבוקר, הביעו הרופאים המומחים, הסטאז'רים והסטודנטים לרפואה את תמיכתם במתמחים המתפטרים. נציגי הרופאים הבכירים הודיעו מארגון רופאי בתי החולים ארב"ל- שהוקם לאחרונה במסגרת המחאה - כי הם לא יאפשרו פעילות סדירה בבתי החולים, ויבצעו פעולות חירום בלבד. לפי הודעתם, מרפאות החוץ יהיו סגורות וניתוחים לא דחופים יידחו.

צילום: אפלבאום תומר

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ