משקאות ממותקים מעלים את הסיכון לדיכאון

מחקר שנערך בקרב כרבע מיליון בני חמישים ומעלה מראה כי משקאות דיאטטיים מעלים את הסיכון במיוחד. צריכת קפה מסייעת להפחית את הסכנה

דן אבן
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
דן אבן

צריכה קבועה של משקאות ממותקים, ובייחוד של משקאות דיאטטיים, מעלה את הסיכון לדיכאון בקרב בני 50 ומעלה. כך עולה ממחקר אמריקאי נרחב שממצאיו מתפרסמים השבוע. המחקר החל באמצע שנות התשעים והשתתפו בו 263,925 נבדקים בני 50 עד 74 שלא סבלו בעבר מדיכאון. בתום עשור של מעקב אחר הרגלי השתייה שלהם אובחנו 11,311 מתוכם כסובלים מדיכאון קליני.

ממצאי המחקר העלו כי נבדקים שצרכו ארבע כוסות או פחיות של מיצי פירות דיאטטיים ביום העלו את הסיכון שיפתחו דיכאון ב-51%, ואילו נבדקים שצרכו כמות זהה של מיצי פירות רגילים העלו את הסיכון לכך בשמונה אחוזים בלבד. כל זאת בהשוואה לאלה שדיווחו כי אינם שותים כלל מיצי פירות. עוד נמצא כי נבדקים שצרכו כמות זהה של משקאות תוססים דיאטטיים העלו את הסיכון לפתח דיכאון ב-31%, לעומת נבדקים שצרכו משקאות תוססים רגילים והעלו את סיכונם ב-22%.

בחינת הנבדקים שנהגו לצרוך ארבע כוסות או פחיות של תה קר ליום העלתה מגמה שונה במקצת. התברר כי אלה שצרכו תה קר דיאטטי העלו את הסיכון לפתח דיכאון ב-25%, ואילו אלה ששתו תה קר רגיל דווקא הורידו את הסיכון שלהם בשישה אחוזים. המחקר העלה כי גם צריכת קפה בכמות של ארבע כוסות או יותר ביום מורידה את הסיכון לפתח דיכאון בתשעה אחוזים. גם זאת בהשוואה לנבדקים שדיווחו כי אינם שותים קפה כלל.

החוקרים טענו כי צריכה מופחתת של משקאות ממותקים או החלפתם בקפה לא ממותק תסייע בהורדת הסיכון האישי לפתח דיכאון. המחקר, בראשות הפרופ' צ'ן הונגלאי מהמכון הלאומי לבריאות, נתמך על ידי שלושה גופים רפואיים ממשלתיים בארצות הברית: המכון הלאומי לבריאות (NIH), המכון הלאומי למדעי בריאות הסביבה (NIEHS) והמכון הלאומי לסרטן (NCI). הפרופ' הונגלאי הבהיר כי דרושים ממצאים נוספים לבירור משמעות המחקר, שממצאיו יפורסמו במלואם בכנס האקדמיה האמריקאית לנוירולוגיה שייערך במארס בסן דייגו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ