הבוקר: שיבושים בבתי החולים במחאה על תקיפות אנשי צוות

במסגרת הצעדים עליהם הכריזה ההסתדרות הרפואית בעקבות האירועים האחרונים לא יינתנו בכל הארץ שירותים למעט טיפולי חירום עד השעה 10:00

מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עידו אפרתי
עידו אפרתי

ההסתדרות הרפואית בישראל שבשה הבוקר (ראשון) את הפעילות בכל בתי החולים בארץ בין השעות 8:00 ל-10:00 בעקבות מקרי האלימות נגד רופאים. במסגרת זאת לא יינתנו שירותים למעט טיפולי חירום כמו שירותי דיאליזה דחופים, טיפול נמרץ, חדרי מיון, חדרי לידה, פגיות וטיפולים אונקולוגיים.

"לאחרונה התחיל גל מכוער של תקיפות רופאות ורופאים על ידי מטופלים או בני משפחותיהם", נאמר בהודעה שפרסמה ההסתדרות בשבוע שעבר. "גל האלימות המזעזע והמבייש נמשך והציבור ברובו שותק. אנו לא נשתוק". הארגון הבהיר כי "אין לנו כוונה לפגוע בציבור החולים בצעד זה, אבל אנו מבקשים להעיר את הציבור ולגייסו למאבק בנגע האלימות במערכת הבריאות".

ביום רביעי האחרון שבתו רופאי ואחיות חדר המיון בבית החולים מאיר בכפר סבא למשך שעתיים במחאה על הכאת המאבטח בחדר המיון בידי בן משפחה של אחת החולות. לפני כשבועיים קיים הצוות הרפואי בבית החולים וולפסון בחולון שביתת מחאה בת שעה, לאחר שאחות בכירה הותקפה בידי אישה החולה בצהבת נגיפית. החולה נעצה מחט בידה של הרופאה.

יו"ר הסתדרות הרופאים, ד"ר ליאוניד אידלמן, אמר בשבוע שעבר כי "זהו אבסורד שאנו, ציבור הרופאות והרופאים בישראל, נשבענו לשמור על חיי אדם ולטפל בכל מי שזקוק לסיוע רפואי ואילו חיינו הופכים הפקר. זו התמורה הלא הוגנת שזוכים לה הרופאים עבור עבודתם הקשה". לדבריו, "רופא שהותקף מתקשה להמשיך ולתת טיפול מיטבי. יתרה מזאת, גם יכולתם של רופאים אחרים נפגעת. רופא שמפחד ממטופל שלו חדל לתפקד".

בהסתדרות קוראים לממשלת ישראל ולמעסיקים לשפר את ההגנה על אנשי הצוותים הרפואיים. "אנו קוראים לאשר בדחיפות את התוכנית הלאומית למיגור תופעת האלימות במוסדות הרפואיים, שגובשה על ידי משרדי הממשלה יחד עם הסתדרות הרופאים באוגוסט האחרון", נמסר מהארגון, שהוסיף כי אם התוכנית לא תאושר יישקלו צעדים ארגוניים נוספים, לרבות עיצומים ושביתות במוסדות הרפואיים.רו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ