בשל שיעור החיסונים הנמוך, משרד הבריאות יחל לחסן ילדים נגד שפעת בבתי הספר

בשנת הלימודים הבאה יחוסנו תלמידי כתה א' לפני עונת החורף, ומדי שנה תתווסף שכבת גיל נוספת. שיעור ההתחסנות של ילדים נגד שפעת בחורף הנוכחי עומד על 10.6%

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
עידו אפרתי
עידו אפרתי

משרד הבריאות החליט כי בשל שיעור החיסונים הנמוך יחסית בקרב ילדים בגילאי 18-5 בישראל, החל משנת הלימודים הבאה תצא לדרכה תוכנית למתן חיסוני שפעת בבתי הספר.

שיעור ההתחסנות של ילדים נגד שפעת בחורף הנוכחי עומד על 10.6% והוא דומה לשיעורי ההתחסנות אצל ילדים בשנים האחרונות – כלומר רק אחד מתוך עשרה ילדים מחוסן נגד הנגיף. שיעורי ההתחסנות בכלל אוכלוסיית ישראל עומדים לרוב על 20% לכל היותר. על פי נתוני משרד הבריאות, השנה חוסנו כ-1.8 מיליון ישראלים. בעונה הנוכחית נרשמו עד כה 229 מקרים של תחלואה קשה וסיבוכים בעקבות שפעת ו-30 מקרי תמותה.

בשל תפקידם המרכזי של ילדים כמעבירי מחלת השפעת בקרב האוכלוסייה, נערך באחרונה במשרד הבריאות דיון מקצועי, בהשתתפות ראשי איגודים מקצועיים של רופאי הילדים ורופאי המשפחה, בשאלה האם נכון לחסנם בבתי ספר. בסוף הדיון הומלץ על בחינת אפשרות חיסון הילדים בבתי ספר. בעבודת מטה של שירותי בריאות הציבור נמצא כי עלות החיסון של הילדים מוערכת בכ-10 מיליון שקלים עבור כל שכבת גיל.

לאור זאת הוחלט על תוכנית מדורגת, לפיה בשנת הלימודים הבאה יחוסנו תלמידי כתה א' ומדי שנה תתווסף שכבת גיל נוספת, תוך מעקב אחר שיעורי ההיענות וההשפעה על התחלואה בארץ. בסופו של התהליך יחוסנו על פי התכנון הנוכחי עד חמש שכבות גיל (כלומר ילדים עד כיתה ה') באמצעות אחיות "שירותי הבריאות לתלמיד" בכל רחבי הארץ. על פי התוכנית, החיסון יינתן מדי שנה לפני תחילת עונת החורף, קרי במהלך החודשיים הראשונים של שנת הלימודים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ