הושג הסכם בין האוצר לבתי החולים הציבוריים שמבטיח את תקציבם ל-2021

לפי ההסכם, שבעת בתי החולים יקבלו תוספת תקציבית ותוקם ועדה שתגיש את המלצותיה לקראת דיוני התקציב לשנה הנוכחית. בשבועות האחרונים הזהירו בתי החולים כי הם בסכנת קריסה

עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחלקת קורונה בבית החולים שער צדק בירושלים, בנובמבר
עידו אפרתי

משרד האוצר הגיע הערב (רביעי) להסכם עם בתי החולים הציבוריים, המבטיח את תקציבם לשנת 2021. לאחר משא ומתן ממושך שנערך היום, השיגו בתי החולים תוספת תקציבית לשבעה בתי חולים ובהם שערי צדק, הדסה, לניאדו, מעייני הישועה ושלושת בתי החולים בנצרת – המשפחה הקדושה, נצרת וסנט וינסנט.

עוד סוכם כי תוקם ועדה שתורכב ממשרדי הבריאות, האוצר ונציגות בתי החולים הציבוריים, שיגישו לממשלה לקראת דיוני התקציב לשנת 2021 המלצות בעניין הגירעון של בתי החולים הציבוריים.

מחלקת קורונה בבית החולים הדסה עין-כרם, החודשצילום: אוהד צויגנברג

בשבוע שעבר ביקשו שישה בתי חולים ציבוריים ממד"א שלא להפנות אליהם אמבולנסים בשל המצוקה הכלכלית שאליה נקלעו ובשל מחסור חמור בציוד ובתרופות. הודעת בתי החולים נשלחה בעקבות כישלון המגעים עם משרד האוצר, שאליו פנו בשבועות האחרונים והזהירו מפני קריסה. מנהלי בתי החולים קראו גם לראש הממשלה, בנימין נתניהו, להתערב באופן מיידי במשבר כדי למנוע את קריסת בתי החולים.

בניגוד לבתי החולים הממשלתיים או בתי החולים שבבעלת שירותי בריאות כללית, בתי החולים הציבוריים נמצאים בבעלות עמותות או מוסד ללא כוונות רווח. בדומה לבתי חולים אחרים, מקור הכנסתם הוא אספקת שירותי רפואה ואשפוז למבוטחי קופות החולים בישראל, אך בכל הקשור לתקצוב מהמדינה מעמדם שונה. המנהלים דרשו ממשרד האוצר להשוות את תקצובם לבתי החולים הממשלתיים ולאלה שבבעלות כללית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ