וירוס קורונה | המדינה אסרה כניסת זרים ששהו בתאילנד, בהונג קונג ובסינגפור בשבועיים האחרונים

תיאסר גם כניסתם של נוסעים ששהו במקאו, בנוסף למבקרים מסין שכניסתם כבר נאסרה. ועדת הבחירות המרכזית שוקלת להקים קלפיות מיוחדות עבור ישראלים שחזרו מהמזרח ונכנסו לבידוד בביתם בחשש שנדבקו בקורונה

לי ירון
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתב"ג, היום
נתב"ג, היוםצילום: מוטי מילרוד
לי ירון
יהונתן ליס

משרד הפנים הורה הערב (שני) לאסור את הכניסה לישראל לזרים ששהו בתאילנד, בהונג קונג, במקאו ובסינגפור בשבועיים האחרונים, לצד מבקרים מסין שכניסתם כבר נאסרה. ההנחיה לא חלה על נוסעים שעברו במדינות כתחנה בטיסת מעבר בלבד. מטעם שר הפנים אריה דרעי נמסר כי ההחלטה התקבלה בהמלצת משרד הבריאות, וכי כניסת הזרים תיאסר מכל מעברי הגבול של ישראל.

בתוך כך, ועדת הבחירות נערכת להכשיר קלפיות מבודדות, לטובת אזרחים שישהו בהסגר ביום הבחירות לכנסת ה-23 מחשש שנדבקו בנגיף הקורונה. נכון להיום, ישנם כמה עשרות ישראלים שהודיעו כי נכנסו לבידוד עם שובם ממדינות במזרח. ועדת הבחירות ומשרד הבריאות בוחנים את האפשרות להקים עבורם כמה קלפיות במתחמים ייעודים ברחבי הארץ, הרחק מהקלפיות הרגילות. ועדת הבחירות ציינה כי המהלך יקודם רק אם משרד הבריאות יקבע כי הישראלים שבבידוד יהיו רשאים לצאת מביתם מבלי לסכן את הסביבה.

בנגקוק, החודשצילום: SOE ZEYA TUN/רויטרס

יו"ר ארגון הבריאות העולמי אמר היום כי נתונים חדשים שסיפקו הרשויות בסין מאפשרים הבנה טובה יותר של חתך הגילים שנדבק בנגיף הקורונה, של חומרת המחלה, ושיעור התמותה שלה. טדרוס אדהנום גברהיסוס הוסיף כי למרות שהנתונים מצביעים על ירידה במספר ההדבקות, יש להתייחס לכך בזהירות רבה. ד"ר מייק ריאן, מומחה מטעם הארגון, נמנע מלהגדיר בשלב זה את התפשטות הנגיף "מגפה".

סין דיווחה הלילה על 142 מקרי מוות חדשים כתוצאה מווירוס הקורונה - ועל 1,770 מתים בשטחה. מספר החולים עומד עתה על יותר מ-71 אלף בני אדם, ומספר מקרי ההחלמה שדווחו חצה את ה-11 אלף.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ