ברחוב החרדי נצמדים להוראות היגיינה שפורסמו במאה ה-19

האברכים ותלמידי הישיבות, שרגילים להתכנס בקהלים העולים על 100 איש, נותרו אדישים להנחיות משרד הבריאות ולא שינו את הרגליהם – אך נמשכו במיוחד לכתבי הרב עקיבא אייגר, שהנחה את חסידיו איך להיאבק בכולרה ■ בציונות הדתית מתלבטים בנוגע לנוכחות נשים בתפילה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

האיסור לכנס יותר מ-100 אנשים בחלל אחד עקב החרפת הקורונה הוא דרמטי לציבור שומרי המצוות, אברכי הכולל ותלמידי הישיבות שמתכנסים כמה פעמים ביום לתפילות ולימודים. יממה לאחר פרסומה ברחוב החרדי הורגשו אדישות, חרדה ובעיקר בלבול.

עשרות האברכים והתלמידים שהצטופפו מול לוח המודעות בשעות הצהריים בישיבת מיר, בשכונת בית ישראל בירושלים, התרכזו במיוחד במודעות החדשות שנתלו שם בימים האחרונים. המודעה שתפסה את מרב תשומת הלב לא היתה זו עם הנחיות משרד הבריאות — אלא שתי מודעות שבהן צילומים מתוך כתבי הרב עקיבא אייגר, רבה של העיר פוזנן בפולין, שנכתבו בזמן התפרצות מחלת הכולרה לפני כמאתיים שנה ובהם הנחה את חסידיו כיצד לצמצם את התפשטות המגפה. בין היתר קבע כי יש לאוורר את בתי הכנסת ולדאוג למניינים קטנים. "בעניין תפילה בבית הכנסת, לדעתי זה אמת שהקיבוץ במקום צר אינו נכון", כתב, "אבל אפשר להתפלל כיתות כיתות ובכל פעם במתי מעט, ערך ט"ו אנשים".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ