פרשנות

בחסות הסיסמה "שקט מחטאים", גופי הביטחון ישתלטו עוד ועוד על חיינו

ממשלת המעבר אישרה בחטף את התקנות הדרקוניות ביותר בהיסטוריה של ישראל למעקב אחר אזרחים בצד השני של הקו הירוק. אבל זה לא הסוף: בחסות המגפה ייכנסו עוד ועוד גופים ביטחוניים למרחב האזרחי. וכשהצבא מנהל אזרחים - הסכנות עצומות

נעה לנדאו
נעה לנדאו
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נעה לנדאו
נעה לנדאו

באחת וחצי לפנות בוקר, במחטף טלפוני מהיר, אישרה ממשלת המעבר את התקנות הדרקוניות ביותר בהיסטוריה של מדינת ישראל למעקב המוני אחר אזרחים ישראלים שומרי חוק - ובאמצעים שהיו שמורים עד כה בעיקר למשטור האוכלוסייה בצד השני של הקו הירוק.

ממשלת נתניהו שאיבדה רשמית את המנדט הפוליטי, אך בכל זאת מרוכזות כעת בידיה סמכויות נרחבות בצל המגפה, החליטה להתנער לחלוטין ממנגנוני הפיקוח הפרלמנטריים שעוד נותרו כיום בדמות ועדת החוץ והביטחון של הכנסת, ולאשר את איסוף המידע האישי של חולי קורונה במנגנון עוקף כנסת המיועד לשעת חירום. זאת אחרי שיו״ר הוועדה גבי אשכנזי העז בחוצפתו לוותר על התפקיד היוקרתי של חותמת הגומי, ודרש כי לפני האישור יתקיים לפחות דיון מסודר. הממשלה התעלמה גם מהערות היועצים המשפטיים של הוועדה, שלמרות לחץ הזמנים הספיקו לגבש חוות דעת מנומקת על הנוסח שהוצע - הכוללת אזהרות רבות על סתירות וקשיים בו - רק כדי לראותה מושלכת בזלזול לפח.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ