נדחו עתירות נגד פינוי מוסד גריאטרי לצורך אשפוז: "המדינה רוכבת על המשבר"

בג"ץ קבע אמש כי המוסד "שהם" בפרדס חנה שייך למדינה, "וזו רשאית לעשות בין כתליו כראות עיניה". משרד הבריאות החליט כי בשני מוסדות גריאטריים ממשלתיים נוספים יפונו מטופלים, חרף התנגדות בני משפחותיהם: "המדינה מקריבה את קשישיה"

נעה שפיגל
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעה שפיגל
בר פלג

בג"ץ דחה אתמול (חמישי) שתי עתירות שהוגשו נגד החלטת משרד הבריאות על הסבת מחלקות במוסד הגריאטרי הממשלתי "שהם" בפרדס חנה כרכור לטובת אשפוז חולי קורונה. הסבה דומה תיעשה גם במוסדות הגריאטריים הממשלתיים "דורות" שבנתניה ו"מלבן" שבראשון לציון. לצורך כך יפונו מטופלים במוסדות האלו למוסדות אחרים.  

את העתירות הגישו מטופלים במוסד "שהם" והמועצה המקומית פרדס חנה-כרכור. בהחלטתם כתבו השופטים נעם סולברג, ג'ורג' קרא ואלכס שטיין כי המוסד שייך למדינה, "וזו רשאית לעשות בין כתליו כראות עיניה". עוד כתבו השופטים כי אף שההחלטה מקשה על המפונים ועל יקיריהם, הרי ש"איש מהדיירים לא ניסה להוכיח לנו - וממילא לא הוכיח לנו - כי בריאותו עלולה להינזק באופן חמור וחסר תקנה עקב מעברו המיידי למוסד אחר". בתשובה לעתירת המועצה המקומית, שפנתה גם לראש הממשלה ולשר הבריאות כדי לעצור את המהלך, הם אף הוסיפו כי מוטב שלא היתה מוגשת. בעקבות זאת יוסבו ב"שהם" מחלקה סיעודית, מחלקה גריאטרית ושתי מחלקות לתשושי נפש כדי לאשפז חולי קורונה. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ