עיריית בני ברק איבדה שליטה במשבר הקורונה, וגייסה למערכה את בכירי צה"ל לשעבר

רוני נומה, אבי בניהו ורונן מנליס הובאו כדי למנוע סגר כללי על העיר וכדי להציל את תדמיתה. מבקריו של ראש העיר לא מתרשמים ומאשימים אותו בזלזול בהנחיות משרד הבריאות

בר פלג
בר פלג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
בר פלג
בר פלג

בזמן שמספר חולי הקורונה בבני ברק הולך וגדל, העירייה גייסה לניהול במשבר דווקא קציני צבא בכירים. בחמ"ל שהוקם בבניין העירייה יושבים שניים מדוברי צה"ל לשעבר, אבי בניהו ורונן מנליס, לצד האלוף במילואים רוני נומה. הם הובאו לכאן כדי לעשות סדר ולמנוע סגר כללי על העיר, וכנראה גם כדי לתרום ליחסי הציבור שלה בתקופה קשה.

בניהו, יועצו האסטרטגי של ראש העיר אברהם רובינשטיין, מספר שהתבקש לגייס אנשי צבא בכירים לשעבר שיתווכו בין העירייה לבין רשויות המדינה. את נומה, שנושא בתואר ראש מטה המאבק בקורונה בבני ברק, יש מי שמגדיר "ראש העיר בפועל". "צריך מישהו שלא מעורבב בפוליטיקה המקומית", מסביר בניהו. "נומה הוא מעין אורח לרגע, שעושה סדר וממפה את השטח ואת הצרכים". מנליס, דובר מטה המאבק, אחראי לכך שהמסרים של העירייה ושל משרד הבריאות יגיעו לטלפונים הכשרים, דרך קבוצות הווטסאפ של התושבים. ביומיים האחרונים סייעו השלושה בפינוים של עשרות מתושבי בני ברק למלוניות, מחשש להשלכות של בידוד ביתי בדירות קטנות וצפופות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ