ישראל נכשלה בהשגת מכונות הנשמה מחו"ל ותיאלץ להסתמך על פתרונות מקומיים

לפי נתונים רשמיים שהגיעו לידי "הארץ", ספקיות של מכשירי ההנשמה מארה"ב, גרמניה וסין חזרו בהן מההזמנה והציוד לא יגיע לישראל ■ המחסור מקשה על יישום האסטרטגיה של "השטחת העקומה" ומותיר למערכת הבריאות מרחב תמרון צר במיוחד ■ הנתונים חושפים גם מצוקה במלאי של ציוד מגן לצוותים רפואיים

עידו אפרתי
עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
עידו אפרתי
עידו אפרתי

מאמצי הרכש של ישראל להצטיידות מהירה במכונות הנשמה מחו"ל נכשל השבוע באופן סופי, ובעקבות כך הוחלט להפסיק את ניסיונות הרכישה מעבר לים ולרכז את המאמץ בפתרונות מקומיים - כך עולה מקובץ נתונים רשמי שהגיע לידי "הארץ".

במערכת הבריאות מצפים זה שבועות ארוכים לתגבור משמעותי של מכשירי הנשמה (מנשמים) שהוזמנו והובטחו ליחידות טיפול נמרץ בבתי החולים, כחלק מההיערכות לזינוק חד במספר חולי הקורונה המונשמים. אולם, לפני כשבוע הודיעה ספקית מכונות הנשמה מגרמניה על הסרת התחייבותה לעמוד בלוח הזמנים לספק אלף מכונות שהוזמנו ממנה. בתחילת השבוע חברת ג'נרל אלקטריק האמריקאית הודיעה אף היא כי לא תוכל לעמוד בהתחייבותה לספק לישראל אלף מכונות הנשמה. במקביל, האפשרות של רכישה מסין ירדה מהפרק, לאחר שסוכן מקומי שאמור היה לספק לישראל כאלף מכונות טען כי המלאי נלקח על ידי לקוח אחר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ