רה"מ, ראשי עיר ושרים: נבחרים, עובדים ואנשי ציבור שהפרו וזלזלו בהנחיות

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הרמטכ"ל כוכבי בביקור בטבריה, בשבוע שעבר
הארץ
הארץ
16 בינואר
חברי כנסת מהמשותפת והליכוד השתתפו בטקס סולחה בניגוד לתקנות הסגר
טקס הסולחה בכאבול, היום

חברי כנסת מהרשימה המשותפת ומהליכוד השתתפו בטקס סולחה המוני בגליל התחתון, שנערך בניגוד לתקנות הסגר. הטקס נערך באולם סגור בכפר כאבול בהשתתפות עשרות אנשים, בעוד שהתקנות מתירות התקהלות של עד חמישה אנשים במבנה סגור. בטקס השתתפו בין היתר יו"ר הרשימה המשותפת איימן עודה, יו"ר סיעת המשותפת אחמד טיבי, יו"ר רע"ם מנסור עבאס, יו"ר בל"ד מטאנס שחאדה, סגן השר פטין מולא (הליכוד) ויו"ר ועדת המעקב של הציבור הערבי מוחמד ברכה. כמו כן, השתתפו בטקס ראשי רשויות, נציגי שתי המשפחות המסוכסכות, נציגי ועדות הסולחה המקומית והארצית ותושבים מהיישוב.

מהרשימה המשותפת וועדת המעקב נמסר בתגובה כי חבריהן הוזמנו לאירוע בידי ועדת הסולחה, וכי "המשטרה נתנה אישור חריג לאירוע כי מדובר בפיקוח נפש". לדברי מארגני האירוע, המשטרה ידעה על קיומו וניידות שהיו בסביבה לא הפסיקו אותו. חרף הביקורת, בציבור הערבי ראו בטקס צעד למניעת שפיכות דמים, זאת לאחר ששני אנשים נרצחו ועשרות נפצעו בסכסוך הממושך בין שתי חמולות ביישוב.

ח"כ יוסף ג'בארין (חד"ש) שהשתתף באירוע אמר כי הוא "היה באישור רשויות אכיפת החוק ובתיאום אתן, לאחר חודשים ארוכים של אלימות קשה ביישוב. כולנו היינו עם מסכות והשתדלנו ככל הניתן לשמור על ההוראות. זה היה מקרה חריג בנסיבות חריגות. ידענו מראש שזה יכול לעורר ביקורת, אבל ההתמודדות עם סוגיית האלימות ביישובים הערביים מחייבת את התגייסותנו".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ