מגפת קורונהנתניהו: לא להתקהל במקומות סגורים עם יותר ממאה בני אדם

ראש הממשלה הודיע על הנחיות חדשות ואמר: "נשקול לדחות את המשך שנת הלימודים האקדמית". משרד הבריאות ביקש מאנשים עם 38 מעלות חום ומעלה בשילוב שיעול, להישאר בבתיהם למשך יומיים לפחות לאחר ירידת החום

הארץ
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
נתניהו במשרד ראש הממשלה בירושלים, היום
נתניהו במשרד ראש הממשלה בירושלים, היוםצילום: אוהד צויגנברג
הארץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הערב (רביעי) על מגבלות חדשות בעקבות התפרצות הקורונה, ובהן איסור להתקהל במקומות סגורים עם יותר ממאה בני אדם. במשרד הבריאות ידונו עם המל"ג על פתיחת שנת הלימודים האקדמית באמצעות למידה מרחוק, והורו לצוותי הבריאות המטפלים בחולים להתכנס בצוותים של 15 בני אדם לכל היותר. כמו כן, המשרד הורה לאנשים עם 38 מעלות חום ומעלה בשילוב עם שיעול או קושי בנשימה, להישאר בבתיהם למשך יומיים לפחות לאחר ירידת החום ללא קשר לחשד לקורונה.

במסיבת העיתונאים שנערכה הערב במשרד ראש הממשלה, אמר מנכ"ל משרד הבריאות, משה בר סימן טוב, כי הוא לא רואה סיבה לסגור בתי ספר ואת התחבורה הציבורית. ואולם, הוא קרא למעסיקים לאפשר לעובדיהם לעבוד מהבית.

נתניהו במשרד ראש הממשלה בירושלים, היום
נתניהו במשרד ראש הממשלה בירושלים, היוםצילום: אוהד צויגנברג

"אם אין צורך בכנסים ואירועים - אל תקיימו אותם ואל תלכו אליהם", אמר נתניהו, שדיבר לאחר דיון עם ראשי מערכת הבריאות. נתניהו הדגיש את החשיבות בעמידה בהנחיות. לדבריו, אם אדם צעיר יחלה, "לא יקרה לו כלום, הוא פשוט יהיה קצת חולה, אם בכלל ירגיש. אבל הבעיה היא שאם לא נמנע את ההתפשטות על ידי שינוי ההתנהגות, אנחנו נדביק את המבוגרים והם נמצאים בסכנה הרבה יותר גדולה. כאן אנחנו מדברים על שמירה על החיים".

בר סימן טוב אמר כי מי שמגלה תסמינים של קורונה צריך להיכנס לבידוד. "אחד הדברים הכי חשובים שהציבור צריך לעשות כדי לאפשר לנו להתמודד עם התחלואה - כל האנשים שיש להם תסמינים של חום, שיעול וקוצר נשימה, אתם חייבים להיכנס לבידוד", אמר. "זה לא אומר שיש לכם קורונה. זה צעד הגנתי". בר סימן טוב הוסיף כי הנכנסים לבידוד במצב כזה צריכים להישאר בו יומיים נוספים אחרי שהתסמינים יחלפו.

עוד אמר מנכ"ל משרד הבריאות כי "הגענו לסיטואציה שבה אנחנו צריכים לטפל לא רק במעטפת של מה שקורה מחוץ לישראל, אלא אנחנו צריכים לנקוט באמצעים כדי למנוע התפשטות של המחלה בישראל". לדבריו, "אלה צעדים יותר מורכבים ויותר קשים, אבל אנחנו גאים בציבור הישראלי שמבצע את ההתאמות מאוד מהר". בריאיון לחדשות 12 סיפר בר סימן טוב כי כרגע נערכות כ-500 בדיקות לאיבחון קורונה ביום, ובימים הקרובים המספר יעלה ל-2,000.

מוקדם יותר היום הכריז נתניהו על כוונתו לסייע למשק להתמודד עם משבר הקורונה באמצעות חבילת סיוע בשווי עשרה מיליארד שקלים. "זו עזרה ראשונה", אמר ראש הממשלה. "ככל שנידרש, ניתן סיוע נוסף. מתוך עשרה מיליארד - מיליארד שקל יינתנו לבריאות, כדי להגדיל את מלאי התרופות ולהכין את בתי החולים".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ