התפשטות הקורונה

גננות ברחבי הארץ הודיעו שהן חולות במחאה על המשך הלימודים בגני הילדים

לפי משרד החינוך, כ-3,000 גנים לא נפתחו הבוקר בשל מחאת גננות והסתדרות המורים על החרגתם מהשביתה. במשרד האשימו את ההסתדרות במהלך: "פוגעת בהורים ובילדים"

שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
גן בתל אביב, הבוקר
גן בתל אביב, הבוקרצילום: עופר וקנין
שירה קדרי-עובדיה
שירה קדרי-עובדיה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע אמש כי היום לא יתקיימו לימודים בבתי הספר ובמוסדות האקדמיים עקב התפשטות נגיף הקורונה, אך החריג מהמהלך את הפעוטונים, הגנים ובתי הספר של החינוך המיוחד. ואולם, הבוקר (שישי) חלים שיבושים בגני הילדים שבאחריות משרד החינוך בשל מחאת הגננות והסתדרות המורים על החרגתם מהמהלך. לפי משרד החינוך, 15% מהגנים ברחבי הארץ - שהם כ-3,000 גנים - לא נפתחו הבוקר, בעוד כל השאר פועלים כרגיל.

עם הודעת נתניהו כי הגנים לא יושבתו בשלב זה, הודיעה אמש הסתדרות המורים כי תכריז על סכסוך עבודה מול משרד החינוך. "לא ניתן להפלות בין עובדי ההוראה שמלמדים בגנים לעובדי הוראה אחרים", אמרה אתמול יפה בן-דוד, מזכ"לית הסתדרות המורים.

על הרקע הזה, נציגות הסתדרות המורים ברשויות שונות הנחו את הגננות להודיע הבוקר למפקחות האזוריות על הגנים כי הן חולות. בהנהלת ההסתדרות הכחישו כי ההנחיה יצאה מטעמם. במחוז תל אביב יותר מ-200 גננות הודיעו כי הן חולות הבוקר ולא פתחו את הגנים, וגם במעלה אדומים רוב הגננות לא הגיעו הבוקר לעבודה. שיבושים נרשמו גם בחולון ובמועצה האזורית גזר.

בנוסף, רשויות שונות הודיעו כבר אתמול בלילה כי היום לא יתקיימו לימודים בגני הילדים, כולל בגני החינוך המיוחד: נס ציונה, אשקלון, יבנה והמועצות האזוריות שדות דן ובאר טוביה. ברחובות הגנים בחינוך הרגיל לא יפעלו, אך לא יחולו שיבושים בגני החינוך המיוחד.

במשרד החינוך האשימו את הסתדרות המורים בשיבושים: "מצער שוב להיווכח שהסתדרות המורים בחרה להתנער מאחריות לאומית, ולפגוע פעם נוספת בילדים ובהורים", מסרו. "ראוי היה שדווקא בשעה זו כשמדינה שלמה מתמודדת עם אחד מהמשברים הגדולים והקשים שפקדו אותה, היא תגלה מנהיגות ותסייע לחיזוק חוסנה של החברה".

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ