בנט: מערכת הביטחון תקים מרכזי בידוד שיוכלו לאשפז אלפי חולי קורונה במצב קל

שלושה מרכזי בידוד יוקמו בבתי מלון או אכסניות כדי להקל על העומס בבתי החולים. החולים ישהו בהם כחמישה שבועות עד להחלמה, במהלכם יפגשו חולים נוספים וייבדקו על ידי צוות רפואי

יניב קובוביץ
יניב קובוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אוהל בידוד לחולי קורונה בשיבא
אוהל בידוד לחולי קורונה בשיבא. למצולמים אין קשר לכתבהצילום: אייל טואג

שר הביטחון נפתלי בנט הודיע היום (שישי) כי מערכת הביטחון תקים בתוך שבוע שלושה מתקני בידוד לחולי קורונה במצב קל, כתחלופה לאשפוז הביתי או לאשפוז בבתי החולים. בנט הנחה את מערכת הביטחון לאתר ולצייד שלושה מתקנים ברחבי הארץ כדוגמת בתי מלון, אכסניות או בתי חייל על מנת לקלוט את החולים כבר בימים הקרובים. 

המתקנים נועדו להקל על בתי החולים ולאפשר בידוד יעיל, לצד מניעה של סכנת הדבקה לבני המשפחה במקרים של אשפוז ביתי. מטרה נוספת של המתקנים היא יצירת מסגרת חברתית שבה יוכלו החולים לפגוש זה את זה בתקופת הבידוד, שצפויה להמשך כחמישה שבועות. בנוסף, צוות רפואי שישהה במתקנים יעניק לחולים מענה מיידי במקרה של החמרת התסמינים וינטר את מצבם. מערכת הביטחון נערכת לקליטת כאלף חולים בעוד כשבוע, ובהמשך לקליטת כ-3,000 חולים.

בנט אמר כי מספר החולים הלא מאובחנים כיום בישראל יכול לנוע בין 500 ל-1000 בני אדם, וכי הוא חושש "מצמיחה בלתי נשלטת של מספר הנדבקים". שר הביטחון הסביר כי "המטרה היא לפרוס את גרף העלייה לתקופה רחבה". עוד אמר כי רוב החולים הם במצב קל, וכי אשפוזם בבית החולים יקר ומעמיס על מערכת הבריאות. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ