מספר הנדבקים הגיע ל-677, זינוק של יותר מ-200 איש ביממה

מתוך כלל הנדבקים אחת במצב אנוש, חמישה במצב קשה, 13 במצב בינוני, 14 החלימו והיתר במצב קל. החולה במצב אנוש היא בת 89 המאושפזת בהדסה עין כרם

עידו אפרתי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אדם עם מסכת מיגון בירושלים, היום
אדם עם מסכת מיגון בירושלים, היוםצילום: אוהד צויגנברג

מספר הנדבקים בקורונה הגיע היום (חמישי) ל-677, זינוק של יותר מ-200 איש מאז אתמול בלילה. בין הנדבקים אחת במצב אנוש, חמישה במצב קשה, 13 במצב בינוני, 644 במצב קל ו-14 החלימו. החולה במצב אנוש היא בת 89 המאושפזת בבית החולים הדסה עין כרם, שמצבה הידרדר הערב.

ראש הממשלה בנימין נתניהו הודיע הערב כי הממשלה תאשר הלילה תקנות לשעת חירום להגבלת התנועה, שייכנסו לתוקף באופן מידי וייאכפו על ידי הרשויות. "עד לרגע זה איש בישראל לא מת מהקורונה, אבל לצערי זה לא צפוי להימשך", אמר נתניהו, "זה מחייב החלטות קשות".

מנכ"ל משרד הבריאות משה בר סימן טוב אמר כי מטרת ההנחיות החדשות היא דחיית התפרצות המחלה בישראל, הפחתת מספר החולים ו"שיטוח העקומה" - פיזור החולים על ציר הזמן. לדבריו, "הזמן משחק לטובתנו, בכל יום שעובר אנחנו נערכים, מצטיידים וקונים עוד ציוד ותרופות. אנחנו יודעים על המחלה יותר ממה שידענו לפני. אנחנו אומרים ביושר שאנחנו בהתחלה, זה הולך להיות ארוך".

בתוך כך, מד"א יקיים מחר הפעלה ניסיונית של מתחם "היבדק וסע" בגני יהושע, זאת כחלק מהניסיון להגדיל את היקף הבדיקות. בפיילוט צפויים להידגם כ-300 בני אדם ששוהים בבידוד ביתי ופיתחו תסמינים. נבדקים אלה זומנו על ידי מד"א להגיע למתחם במכוניותיהם, ובו יילקחו מהם דגימות לאבחון נגיף הקורונה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ