הידרדרות במצבו של חולה קורונה בן 45 ללא מחלות רקע; מצבו מוגדר קשה

החולה הגיע אתמול לחדר המיון בבית החולים וולפסון עם תסמיני חום, שיעול וקוצר נשימה גובר. הוא אושפז ומצבו הידרדר במהרה, על אף שאינו מעשן ואין עדות כי הוא סובל ממחלות רקע

עידו אפרתי
בר פלג
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
בית החולים וולפסון, היום
בית החולים וולפסון, היוםצילום: תומר אפלבאום
עידו אפרתי
בר פלג

מצבו של חולה קורונה בן 45 ללא מחלות רקע, שאושפז אתמול (חמישי) בבית החולים וולפסון במצב בינוני, הידרדר במהלך הלילה ומצבו כעת מוגדר קשה. הוא מורדם ומונשם ביחידה לטיפול נמרץ. על פי בית החולים, החולה הגיע לחדר המיון עם תסמיני חום ושיעול שנמשכו יומיים, וכן קוצר נשימה גובר. האיש אינו מעשן וכאמור אין עדות כי סבל ממחלות רקע.

במקביל, מבית החולים פדה-פוריה נמסר על שיפור גדול במצבו של נהג רכב ההסעות בן ה-38, שאושפז במצב קשה וכעת מצבו מוגדר קל. הנהג, חולה מספר 16 שנדבק מקבוצת תיירים שהסיע כשטיילו בארץ, טופל בתרופה אנטי-ויראלית בשם רמדסיביר (Remdesivir), והוא החולה הישראלי הראשון שטופל בתרופה זו.

בית החולים וולפסון, היום
בית החולים וולפסון, היוםצילום: תומר אפלבאום

מצבן של שתי חולות נוספות בוולפסון התדרדר לאחרונה ומצבן מוגדר קשה עד קשה מאוד. חולה אחת, אשה בת 67 עם מחלות רקע, מורדמת ומונשמת גם היא ביחידה לטיפול נמרץ. החולה השלישית, שמצבה מוגדר קשה מאוד ואינו יציב, היא אשה בת 91 המאושפזת במחלקה לטיפול בקורונה.

בשעה זו מאושפזים בבית החולים 13 חולים בקורונה. מלבד שלושת החולים שמצבם מוגדר קשה עד קשה מאוד, ישנם שלושה חולים שמצבם מוגדר בינוני ושבעה חולים שמצבם קל.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ