הארץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר הערב (רביעי) כי אם לא יהיה שיפור מיידי במאבק בנגיף הקורונה, לממשלה לא יהיה מנוס מלהטיל סגר מלא על האוכלוסייה. לדבריו, "זה עניין של יממות ספורות". נתניהו ציין כי במצב שכזה, לא תהיה אפשרות לצאת מהבית לחלוטין מלבד לרכוש מזון ותרופות. "אנחנו עושים את כל ההכנות לכך, לוגיסטיות ומשפטיות", ציין. נתניהו אמר כי התקנות החדשות שנכנסו היום לתוקף אינן מספיקות. "בתוך שלושה ימים אנו יכולים למצוא את עצמנו עם אלפי חולים שרבים מהם יהיו בסכנת מוות", הדגיש.

נתניהו קרא להקים ממשלת אחדות כדי להתמודד עם התפשטות הנגיף. "הדורות הבאים יסתכלו עלינו, זה מחייב את כולנו לאחריות אישית ולאומית", אמר. נתניהו הוסיף כי הוא "יודע שיש תסיסה גדולה בשני חלקי העם. צריך לשים את זה בצד. אנחנו עם אחד, מדינה אחת, וצו השעה הוא אחדות. אני חוזר וקורא להקים ממשלת חירום לאומית לטיפול במשבר".

הצהרת רה"מ, היוםצילום: אולבייה פיטוסי/פל

ראש הממשלה הוסיף כי הממשלה הקימה צוות לקידום היציאה מהמשבר. "אף אחד לא יכול להגיד לכם מתי בדיוק יסתיים משבר הקורונה, אבל אנחנו כבר מתחילים לחשוב על היום שאחרי".

זמן קצר לפני הצהרת נתניהו קרא נשיא המדינה ראובן ריבלין לראשי המפלגות הגדולות לחבור להנהגה משותפת. "שימו לנגד עיניכם את המגפה הנוראית המכה בנו, הגובה מאיתנו קורבנות יקרים ופוגעת אנושות בכלכלת ישראל ובבתים רבים כל כך הנאבקים על הישרדות כלכלית", אמר, "שלבו כוחות למען העם בישראל".

הצהרת רה"מ, היוםצילום: אולבייה פיטוסי/פל

היום בשעה 17:00 נכנסו לתוקף תקנות חדשות כחלק מהמאבק בהתפשטות נגיף הקורונה. התקנות כוללות איסור לצאת מהבית למרחק של יותר ממאה מטרים ולזמן קצר, צמצום התחבורה הציבורית ואיסור תפילה במקומות סגורים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ