היועצת של ראש הממשלה בנימין נתניהו לקשרי הכנסת, רבקה פאלוך, אובחנה כחולה בקורונה ונמצאת בבידוד. מלשכת נתניהו נמסר כי "למען הסר ספק החליט ראש הממשלה כי הוא וצוותו הקרוב ישהו בבידוד עד לסיום החקירה האפידמיולוגית, ובהתאם לממצאים, משרד הבריאות ורופאו האישי של ראש הממשלה יקבעו יום לסיום הבידוד".

גם חלק מאנשי הצוות של נתניהו הוכנסו לבידוד, בהם ראש הסגל אשר חיון, דוברת רה"מ שיר כהן, והדובר הפוליטי נאור יחיא. קודם לכן מסרה הלשכה כי גורמי המקצוע במשרד הבריאות מבצעים כעת חקירה אפידמיולוגית לפאלוך וכי ההערכה הראשונית היא שאין צורך שראש הממשלה ישהה בבידוד כיוון שלא היה במגע קרוב עמה, לא קיים עמה פגישה וכן לא שהה עמה יחד בחדר אחד בשבועיים האחרונים.

לפני כשבועיים נערכו לנתניהו ולסביבתו הקרובה בדיקות קורונה בהנחיית סמנכ"ל ביטחון וחירום במשרדו, והן נמצאו שליליות. נתניהו מקיים בדיקות קורונה באופן שגרתי ובדיקה כזאת צפויה גם ביממה הקרובה.‎ ככלל, בתקופה האחרונה נתניהו נמצא רוב הזמן בבית מלבד הגיחה לכנסת ביום חמישי וכל הדיונים שניהל לאחרונה התקיימו בשיחת וידאו.

בעלה של פאלוך אובחן ביום שבת ומאז היא נמצאת בבידוד, וככל הנראה נדבקה ממנו. היא שהתה במליאת הכנסת ביום חמישי במהלך ההצבעה על בחירת יו"ר הכנסת, אולם טרם התברר עם מי מחברי הכנסת באה במגע. מנכ"ל הכנסת אלברט סוחורוביץ צפוי לזמן ישיבה עם הנהלת הכנסת כדי לבחון כיצד לפעול בנדון. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ