מתפללים בירושלים: ליצמן התפלל במקומות סגורים בניגוד לתקנות לשעת חירום

חסיד גור סיפר לחדשות 12 כי אירח את שר הבריאות לתפילה בביתו ביום שני, אדם אחר העיד שאביו התפלל בשבת עם השר בבית כנסת בשכונה. ליצמן מכחיש: "הכפשות חסרות בסיס. שמרתי על כל ההנחיות"

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
שר הבריאות יעקב ליצמן
שר הבריאות יעקב ליצמןצילום: אוהד צויגנברג

שר הבריאות יעקב ליצמן השתתף בשבוע האחרון בתפילות בבית כנסת ובביתו של חסיד גור, ובכך הפר את התקנות לשעת חירום שנועדו למנוע את התפשטות הקורונה - כך דווח הערב (חמישי) בחדשות 12 מפי מתפללים ותושבים הגרים לידו בירושלים. ליצמן, שאובחן הלילה כחולה קורונה, מכחיש את הדברים.

לפי העדויות, התפילות בהשתתפות ליצמן התקיימו בביתו של חסיד גור בשבת האחרונה ובבית כנסת "בית ישראל" הסמוך לבית השר ביום שני האחרון. זאת, ימים לאחר שהמשרד שבראשו הוא עומד אסר על תפילות במקומות סגורים ובבתי כנסת. 

אחת העדויות היא של החסיד שאירח לכאורה את השר בביתו, שאמר: "מלבד השר ליצמן היו באירוע חסידי גור נוספים. אנחנו מאוד הקפדנו בזמן התפילה לא להתקרב אחד לשני. סך הכל ארכה התפילה כשעה וחצי".

אדם אחר המתגורר בשכנות לליצמן צוטט באומרו כי אביו סיפר שהתפלל עם ליצמן בבית הכנסת. "בימים שבהם היה בתפילה - מאוד יכול להיות שהוא נדבק שם בנגיף ויכול מאוד להיות שהוא הדביק שם אחרים", אמר. "אני מניח שכשר הבריאות הוא לא יספר בחקירה שהוא היה שם, מה שמעלה סיכון גדול. יש אנשים שלא יודעים שהם צריכים להיות בבידוד ואם הם באו איתו במגע הם יעבירו את זה הלאה והלאה והנה לנו תחילה של קטסטרופה בשכונות החרדיות בירושלים".

מלשכת שר הבריאות נמסר בתגובה: "מדובר בהכפשות שווא שאין להן בסיס עובדתי. מתוך אחריות לאומית הקפיד שר הבריאות ליצמן על כל הנחיות משרד הבריאות, ביטל את כל לוחות הזמנים ושגרת יומו לאורך כל התקופה וסירב לפגוש אנשים שלא לצורך פעילות משרד הבריאות במצב החירום. יש לדחות את הניסיונות לערב לחצים פוליטיים בזמן חירום לאומי ועולמי, במטרה להשפיע על המשא ומתן הפוליטי שמתנהל במקביל. יודגש - כל הוראות משרד הבריאות נשמרו על ידי השר, בתפילות, בפעילות השוטפת בחמ"ל הארצי ובלשכתו". 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ