בר פלג
בר פלג

בית החולים מעייני הישועה בבני ברק הודיע היום (שלישי) למשרד הבריאות כי אינו יכול לקבל עוד חולי קורונה הזקוקים להנשמה, מאחר שחסרים במוסד מוניטורים הנחוצים להפעלת מכונות ההנשמה. במעייני הישועה פנו השבוע למשרד הבריאות בבקשה לקבלת מוניטורים וציוד נוסף, ולדבריהם המשרד העביר להם מוניטורים שאינם מתאימים לצורכיהם. נכון להיום, בבית החולים יש 12 מכונות הנשמה תקינות וכולן בשימוש. על פניית בית החולים למשרד הבריאות דווח לראשונה ב-ynet.

הבוקר דווח ב"הארץ" כי מאמציה של ישראל להצטיידות מהירה במכונות הנשמה מחו"ל נכשלו השבוע באופן סופי. בעקבות כך, הוחלט להפסיק את ניסיונות הרכישה מעבר לים ולרכז את המאמץ בפתרונות מקומיים.

המחלקה החדשה לחולי קורונה קשים בבית החולים שיבא תל השומר, בחודש שעברצילום: אייל טואג

במערכת הבריאות מצפים זה שבועות ארוכים להגדלה משמעותית של מספר מכשירי ההנשמה (מנשמים) שהוזמנו והובטחו ליחידות טיפול נמרץ בבתי החולים, כחלק מההיערכות לזינוק חד במספר חולי הקורונה המונשמים. ואולם, לפני כשבוע הודיעה ספקית מכונות הנשמה מגרמניה על הסרת התחייבותה לעמוד בלוח הזמנים לספק 1,000 מכונות שהוזמנו ממנה. בתחילת השבוע הודיעה חברת ג'נרל אלקטריק האמריקאית אף היא כי לא תוכל לעמוד בהתחייבותה לספק לישראל 1,000 מכונות הנשמה. במקביל, האפשרות של רכישה מסין ירדה מהפרק, לאחר שסוכן מקומי שאמור היה לספק לישראל כ-1,000 מכונות טען שהמלאי נלקח על ידי לקוח אחר.

העובדה שמאמציה הרבים של ישראל לרכישת מכונות הנשמה מעבר לים לא נשאו פרי משפיעה על יישום אסטרטגיית "השטחת העקומה" ומותירה למערכת הבריאות מרחב תמרון צר במיוחד, גם על פי תרחישים שמרניים. חלק מהקושי נובע מכך שחולי הקורונה המונשמים תלויים במכונות ההנשמה לפרקי זמן ממושכים של בין שבועיים לשלושה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ