משרד הבריאות הנחה לצמצם ניתוחים ככל שניתן מחשש למחסור בתרופות הרדמה

בהנחיה, ששוגרה לכל המוסדות שעורכים פעילות ניתוחית נכתב כי יש לעשות "שימוש מושכל" בתרופות הרדמה על רקע חשש מפערים באספקת חלק מהתרופות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אתר האשפוז לחולי קורונה בבית החולים רמב"ם, השבוע

משרד הבריאות הנחה את בתי החולים לצמצם ניתוחים ככל שניתן, בשל החשש ממחסור בתרופות בתקופה הקרובה. בהנחיה, ששוגרה אתמול (שלישי) לבתי החולים הציבוריים ולכל המוסדות שעורכים פעילות ניתוחית - בהם בתי חולים פרטיים ומרפאות כירורגיות - נכתב כי יש לעשות "שימוש מושכל" בתרופות הרדמה בכלל, על רקע חשש מפערים באספקת חלק מהתרופות.

"כידוע לכם, אנו נמצאים בתקופה מאתגרת עם צפי לשימוש נרחב בתרופות הרדמה וטיפול נמרץ עקב המגפה", כתבה למוסדות ד"ר ורד עזרא, ראש חטיבת הרפואה במשרד הבריאות, "עקב צפי זה, אנו חוששים מפערים באספקת חלק מהתרופות, לכן אבקש לקיים שימוש מושכל בתרופות הרדמה ובכלל, כולל הימנעות משימוש שלא לצורך ו/או בניתוחים שאינם נדרשים בעת הזו". הקריאה ל"שימוש מושכל" בתרופות היא כללית ולא מפורטת, אך עצם ההנחיה מעידה על חשש ממחסור ממשי בתרופות בתקופה הקרובה. 

צוות מחלקת קורונה בבית החולים שיבא, בשבוע שעברצילום: עופר וקנין

במשרד הבריאות הנחו כבר לפני כמה שבועות להפסיק את הפעילות האלקטיבית (לא דחופה), בכלל זה ניתוחים שאינם דחופים, בכל בתי החולים הציבוריים. בזמן שבבתי החולים הציבוריים הופסקה הפעילות, בבתי החולים הפרטיים נמשכת הפעילות כסדרה. ההנחיה החדשה שפרסם המשרד לבתי החולים הפרטיים עשויה להפסיק חלק ניכר מפעילותם.

בכל הקשור לתרופות בזמן משבר הקורונה, הנחה המשרד את המוסדות הרפואיים כבר לפני שבועות להצטייד בתרופות שיספיקו לכמה חודשים. בהמשך הוא גם הנחה להיערך לקראת שימוש אפשרי בתרופות ניסיוניות בחולי קורונה. בשוק העולמי קיים כיום קושי להשיג מוצרים רפואיים הרלוונטיים לטיפול בקורונה או בכלל, בשל הזינוק בביקוש במדינות העולם – בכלל זה מכשור רפואי, תרופות, ציוד מגן ועוד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ