המשטרה נערכת לאכיפת הסגר: מחסומים בכניסה לערים וסיורים בסביבת מאפיות

9,000 שוטרים יוצבו מהשעה 17:00 בכבישים בין-עירוניים ובתוך הערים כדי למנוע מהציבור לצאת מהבתים לחגיגות החג השני. המשטרה מיפתה מאפיות בערים ותוודא שבהתאם לתקנות, הן לא ייפתחו בצאת החג

יהושע (ג'וש) בריינר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מחסום משטרתי בירושלים, בשבוע שעבר
יהושע (ג'וש) בריינר

במשטרה נערכים היום (שלישי) בכוחות מתוגברים כדי לאכוף את הסגר בערים מהיום בשעה 17:00, ולמנוע מהציבור לצאת מהבתים כדי לחגוג את החג השני ואת המימונה. במסגרת ההיערכות לכניסת התקנות החדשות לתוקף, כ-9,000 שוטרים יוצבו בצירי התנועה המרכזיים ובכבישים בין-עירוניים, וכן במחסומים ביציאה משכונות ומערים. לצד זאת, שוטרים יסיירו בתוך השכונות כדי לוודא שאזרחים לא עוברים ממרחב פרטי אחד לאחר.

ההגבלות המלאות לחג:
■ מהיום ב-17:00 ועד ליום חמישי ב-5:00 לפנות בוקר חובה להישאר בגבולות הערים והיישובים. במקרים שבהם שירותים חיוניים אינם זמינים ביישוב המגורים, תהיה אפשרות לצרוך אותם ביישוב סמוך.
■ תתאפשר יציאה למרחב הציבורי לזמן קצר ולמרחק של עד מאה מטרים.
■ בין יום רביעי ב-19:00 עד ליום חמישי ב-2:00 לא ניתן יהיה להפעיל מאפיות. יהיה מותר להזמין משלוחי אוכל והמרכולים והסופרים יישארו פתוחים, אך המאפיות בהם יישארו סגורות. הגבלות אלה יחולו רק על יישובים שבהם קיים רוב יהודי.
■ תופסק פעילות התחבורה הציבורית עד ליום חמישי ב-05:00.
■ עד ליום ראשון ב-6:00 תוגבל הנוכחות במקומות העבודה לעד 10 בני אדם או 15% מכלל העובדים, כאשר תתאפשר נוכחות של 30% מהעובדים במקרים שבהם הנוכחות חיונית לתפקוד העסק.

המשטרה מתכוננת לאכיפה גם לקראת צאת החג - כדי למנוע חגיגות המוניות של מימונה וכן התקהלויות בסמוך למאפיות. בין היתר, מיפתה המשטרה את המאפיות בערים ולפי גורם בארגון, מחר יתקיימו סיורים כדי לוודא שלא ייפתחו אחרי החג, בהתאם לתקנות.

הגורם הוסיף כי עם זאת, עבודה בתוך המאפיה היא מותרת - וכן ביצוע משלוחים. "היכן שיהיו הפרות בוטות נפעל באכיפה ברורה", אמר, "את המימונה השנה חוגגים בחיק המשפחה בלבד". המשטרה אף נערכת לכך שבתום הסגר - ביום חמישי בבוקר - תהיה נהירה של הציבור למרכולים לצורך הצטיידות. בשל כך, שוטרים יוצבו במרכזי הקניות כדי למנוע התקהלויות ולווסת את תנועת הקונים. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ