11 דיירים ושני עובדי צוות במוסד גריאטרי אובחנו בטעות ואושפזו כחולי קורונה

14 מטופלים ושישה אנשי צוות בבית הדר באשדוד אובחנו כחולים בבדיקות שנותחו במכון ויצמן, ולאחר שאושפזו בבתי חולים התברר כי לא חלו. מקור במשרד הבריאות: הטעות נבעה מחוסר סטריליות במעבדה. המכון: התוצאות היו גבוליות, ונקבעו כנהוג כחיוביות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמדה לביצוע בדיקות קורונה ביפו, אתמול
עמדה לביצוע בדיקות קורונה ביפו, אתמולצילום: מוטי מילרוד

11 דיירים במוסד גריטארי באשדוד אובחנו בטעות כחולי קורונה, ואושפזו במחלקות המיועדות למי שנדבק בנגיף. משרד הבריאות בודק את המקור לשגיאה בתוצאות הבדיקות, שבוצעו במכון ויצמן, והודיע כי יבדוק שוב את כל דיירי המוסד, "בית הדר", שבו מאושפזים כ-280 מטופלים. אנשי המכון אמרו כי תוצאות הבדיקות היו גבוליות, ונקבעו כנהוג כחיוביות. שני עובדים במקום אובחנו אף הם בטעות כחולים.

הדיירים בבית הדר ועובדי המקום נבדקו בסוף השבוע שעבר, וכעבור כמה ימים חזרו תוצאות , ולפיהן 14 דיירים, רובם מונשמים כרונים, ושישה אנשי צוות נדבקו בנגיף. המטופלים פונו לבית החולים אסותא בעיר, קפלן ברחובות וברזילי באשקלון. לאחר שבדיקות באסותא העלו כי תשעת המאושפזים בו אינם חולים, נבדקו גם האחרים והתשובות לגבי שני המאושפזים בברזילי היו שליליות אף הן. בקפלן טרם חזרו התשובות.

בית החולים אסותא באשדודצילום: דור קדמי

מקור במשרד הבריאות אמר ל"הארץ" כי הסיבה לטעות היא חוסר סטריליות במעבדה. "זיהום בבדיקות מבוססות גנטיקה הוא פתח לתקלות ענקיות", אמר המקור. עד לסיום הבירור, הוחלט שלא לשלוח למכון בדיקות שניטלו מדיירים במוסדות לקשישים ומהצוותים במקום.

בית חולים ברזילי, בינוארצילום: אילן אסייג

ראשי המוסד שוחחו הבוקר עם , האחראי מטעם משרד הבריאות על הטיפול בבתי האבות במשבר הקורונה. בכיר במוסד אמר ל"הארץ" כי אף שהחולים מונשמים ומבודדים ממילא, הוצאתם מהמוסד והעברתם לבית חולים סיכנה אותם שלא לצורך.

ממשרד הבריאות נמסר כי "הועלה חשד לבעיה באחד משלבי תהליך האבחון במעבדה", וכי החולים המונשמים שהועברו לבתי החולים נמצאים כעת בבידוד, ונבדק היכן ניתן לאשפז אותם כדי למנוע הדבקה. במכון ויצמן אמרו כי הם משתפים פעולה עם הבדיקה, וכי המעבדה פועלת בשגרה בפיקוח המשרד ובאחריותו הבלעדית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ