המשטרה דורשת ממארגני ההפגנה הערב בתל אביב לספק לכל המפגינים מסכות

מארגני הפגנת "הדגלים השחורים" בכיכר רבין יידרשו גם לסמן את מקומות העמידה לשמירת המרחק בין המפגינים, כך עולה ממסמך של המשטרה. הלילה דחה נתניהו את בקשת ארדן להגביל את מספר המשתתפים בהפגנות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הפגנת "הדגלים השחורים" בתל אביב, בשבוע שעבר

המשטרה מחמירה את ההגבלות על הפגנת "הדגלים השחורים" שתיערך הערב (ראשון) בתל אביב ומחייבת את המארגנים לדאוג שכל המשתתפים בה יעטו מסכות פנים  – כך עולה ממסמך של תחנת לב תל אביב שהגיע לידי "הארץ". במסמך נכתב כי "באחריות המארגן להגיע עם כמות מסכות בהתאם לכמות הקהל".

ההפגנה נגד הפגיעה בדמוקרטיה בחסות משבר הקורונה מתוכננת להתקיים הערב ב-19:30 בכיכר רבין ולא בכיכר הבימה, כדי שניתן יהיה לעמוד בדרישת המשטרה לשמור על מרחק של שני מטרים בין מפגין למפגין ולעמוד בקבוצות של עשרה תוך שמירה על מרחק של עשרה מטרים בין קבוצה לקבוצה.

ההפגנה בכיכר הבימה, בשבוע שעברצילום: תומר אפלבאום

אלא שמלבד דרישות אלה, ישנה גם דרישה חדשה המחייבת את המארגנים לסמן את מקומות העמידה לשמירת המרחק. כמו כן, לפי המסמך, נדרש כל אחד מהנואמים בתחילת דבריו לקרוא למשתתפים "להקפיד על המרחקים ולבישת מסכה למען ביטחון המשתתפים"; הנואם האחרון יבקש מהקהל להתפזר תוך "שמירת מרחקים ולמנוע התגודדויות". בהפגנה ינאמו בין השאר חברי הכנסת יאיר לפיד, משה יעלון ויאיר גולן וכן שר המשפטים לשעבר דן מרידור (בווידאו).

"מדינת ישראל מעבירה את האחריות שהיא אמורה לשאת על כתפי הציבור", אמר ל"הארץ" עו"ד גונן בן יצחק, אחד ממארגני ההפגנה. "אנחנו נדרשים לרכוש מאות מסכות כתנאי לקיום הפגנה בתל אביב. לא שמעתי שמחייבים סופרמרקטים לחלק מסכות לקונים כתנאי לפתיחת החנות. אבל מה שלא יעשו לבעלי ההון קל לעשות לאזרחים פשוטים שרוצים לצאת למחות. ככה לא נראית דמוקרטיה - הכוונות טובות והביצוע רע מאוד".

הלילה במהלך ישיבת הממשלה ביקש השר לביטחון הפנים גלעד ארדן לדון מחדש בהיתר להפגנות וביקש כי הן יוגבלו בכמות המשתתפים וכי כל הפגנה תדרוש אישור מראש מהמשטרה. לאחר דיון בנושא דחה ראש הממשלה בנימין נתניהו את בקשת ארדן וטען בין היתר כי "יטענו שזה פוליטי, אינני יכול להיות נגד ההפגנות כי הן נגדי".

ביום שישי האחרון חילקה המשטרה דו"חות בסך 5,000 שקלים לפעילי שמאל שהפגינו בשכונת שיח' ג'ראח. קנסות בסכומים דומים חולקו גם למפגינים מול ביתו של ח"כ גבי אשכנזי בכפר סבא בשבוע שעבר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ