צה"ל והמשטרה נכנסו לשכונה פלסטינית בירושלים כדי לאכוף את הנחיות המאבק בקורונה

הכוחות הגיעו לכפר עקב בצפון העיר, הנמצא מעבר לגדר ההפרדה, לאחר שנאסרה כניסת כוחות משטרה פלסטיניים למקום. פעילות חיילי צה"ל במקום נחשבת חריגה, שכן אין להם סמכות לעצור את תושבי הכפר

ניר חסון
הגר שיזף
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
כוחות משטרה בכפר עקב, היום
ניר חסון
הגר שיזף

שוטרים, חיילים ופקחים של עיריית ירושלים נכנסו היום (חמישי) לכפר עקב, המצוי בשטח השיפוט של ירושלים אך נמצא מעבר לגדר ההפרדה, כדי לאכוף את הנחיות הסגר והריחוק החברתי במסגרת המאבק בנגיף הקורונה. פעילות צה"ל במקום איננה דבר שבשגרה, בין השאר כי לחיילים אין סמכות לבצע מעצרים של תושבי הכפר, שכן הוא תחת שיפטה של ירושלים. הכוחות הורידו שלטים שהציבה הרשות הפלסטינית ולא חילקו דו"חות או ביצעו מעצרים.

השבוע הורתה ישראל לכוחות משטרה פלסטיניים שלא להיכנס לכפר ולסייע לתושבים באכיפת התקנות. מאז החל המאבק בנגיף, המדינה אישרה לחמושים פלסטינים לפעול בשכונה לפחות פעמיים כדי לאכוף תקנות מקומיות הנוגעות לקורונה. הוועד המקומי בכפר עקב מנסה לכפות סגר על התושבים היות שישראל לא פועלת במקום. "אנשים לא מקשיבים לכללים. ישראל לא רוצה שהמנגנונים יעזרו לנו, אז שיבואו לעזור בעצמם", אמר תושב השכונה.

משטרת ישראל אוסרת על הרשות לפעול בשטחי ירושלים ולפני כשבועיים אף סגרה מרפאה ללקיחת בדיקות לאבחון קורונה שנפתחה בסיוע הרשות בסילוואן. תושבי מזרח ירושלים שמבקשים להיבדק נוסעים ליריחו או לרמאללה ומבצעים את הבדיקה שם. במזרח העיר נפתחו אמנם מספר מוקדי בדיקה, אבל לרוב אלו מרפאות של קופות החולים ולא כל התושבים יכולים להגיע אליהן.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ